Váza z naplaveného dreva z Filipín, vysoká

Veľmi funkčná a zaujímavá vysoká váza ručne vyrobená z neobvyklého materiálu - naplaveného dreva - na pobreží Filipín.

Skladom (1 ks)
Kód: EW460134
18,84 € 15,57 € bez DPH 18,84 € / 1 ks
Kategória: Ručne robené vázy a kvetináče
Hmotnosť: 2.16 kg
Hmotnost: 2 160 g
Eine Welt Handel: Fair trade garance Eine Welt Handel Pirsch

Nevšedná vysoká váza vyrobená zo skla a naplaveného dreva na pobreží Filipín. Váza je tak dosť ťažká, a teda aj veľmi stabilná. Ani vysoké kvety ju neprevrhnú a svojim vzhľadom určite vždy zaujme. Výroba z naplaveného dreva je pritom veľmi šetrná k životnému prostrediu, pretože ide o obnoviteľný zdroj, ktorý sa ani cielene neprodukuje kvôli výrobe tovaru. Sklenená nádoba je ľahko vyberateľná a ide teda aj ľahko vyčistiť.

Projekt vznikol pred rokmi v podstate z ničoho na jednej z ciest Karla Pirscha po Filipínach. Práve on dal vzniknúť celému radu fair trade projektov v Ázii a Afrike a aj tu sa s miestnymi ľuďmi zamýšľal nad tým, akého materiálu tu vlastne majú dlhodobo dostatok. V niektorých oblastiach týchto ostrovov je to bohužiaľ len to naplavené drevo, a tak tu začali vznikať podľa fair trade pravidiel najrôznejšie výrobky práve z tohto dreva. Napríklad táto váza.

Poctivo zaplatená ručná práca z prírodného materiálu - každý kus je originál a vzájomne sa líšia veľkosťou, tvarmi aj farbou.

Rozmery: priemer 21 cm, výška 30 cm.
Vnútorný priemer sklenenej nádoby: 7,2 cm.
Hmotnosť: 2160 g.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu