Terakotová váza s ratanovou dekoráciou, 35 cm

Krásna a veľká váza ručne vyrobená z keramickej hliny a ratanu na ostrove Jáva v Indonézii. Originálna práca, ktorá povznesie váš interiér.

Položka bola vypredaná…
Vypredané
Kód: EZ10769
24,45 € 20,21 € bez DPH 24,45 € / 1 ks
Kategória: Ručne robené vázy a kvetináče
Hmotnosť: 2.25 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Položka bola vypredaná…

Nádherná veľká váza z tradičnej keramickej hliny terakoty, ktorá pre svoju drobnú pórovitosť nezadržuje vodu, je odolná, stabilná a umožňuje výrobu s takmer nekonečnou variabilitou odtieňov. Geologicky je veľmi stará. Tento základ je potom doplnený o ďalší prírodný materiál - ratan.

Váza je pomerne ťažká (okolo 2 kg) a stabilná, vhodná aj pre vyššie či objemné dekorácie. Nadčasový design vhodný do každého interiéru.

Ručné práce z prírodného materiálu - každý kus je originál a môže sa líšiť veľkosť, tvar aj farby.

Ručne vyrobená v rámci Fair Trade projektu Apikri v Indonézii

Spoločnosť Apikri je poprednou Fair Trade organizáciou podporujúcou jednotlivé a drobné remeselné dielne v Indonézii. Bola založená v roku 1987 skupinou 25 malých výrobcov za pomoci niekoľkých ďalších ľudí z mimovládnych organizácií. Po celý čas pracuje s filozofiou spravodlivého obchodu a deklaruje hodnoty spravodlivosti, transparentnosti, zodpovednosti a udržateľnosti.

Jej víziou je posilňovať postavenie mikro-podnikov a remeselných komunít v Indonézii, zlepšovať ich obchodné kapacity a prístup na trh. Preto vytvára obchodné príležitosti pre znevýhodnených výrobcov, stanovuje spravodlivé ceny a podporuje rodovú rovnosť. Apikri rešpektuje životné prostredie, zaisťuje lepšie pracovné podmienky a ponúka možnosti vzdelávania detí.

V súčasnej dobe spolupracuje už s 200 malými podnikmi v provincii Jogjakarta a na strednej Jáve. Producenti žijú aj v chudobných oblastiach, a fair trade tak pre nich aj komunitu znamená naozaj veľa. Ich tovar totiž importuje 17 obchodných partnerov v 12 krajinách sveta.

Výška: 35 cm.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu