Terakotová váza s ratanovou dekoráciou, 35 cm

Krásna a veľká váza ručne vyrobená z keramickej hliny a ratanu na ostrove Jáva v Indonézii. Originálna práca, ktorá povznesie váš interiér.

Položka bola vypredaná…
Vypredané
Kód: EZ10769
24,45 € 20,21 € bez DPH 24,45 € / 1 ks
Kategória: Ručne robené vázy a kvetináče
Hmotnosť: 2.25 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Položka bola vypredaná…

Nádherná veľká váza z tradičnej keramickej hliny terakoty, ktorá pre svoju drobnú pórovitosť nezadržuje vodu, je odolná, stabilná a umožňuje výrobu s takmer nekonečnou variabilitou odtieňov. Geologicky je veľmi stará. Tento základ je potom doplnený o ďalší prírodný materiál - ratan.

Váza je pomerne ťažká (okolo 2 kg) a stabilná, vhodná aj pre vyššie či objemné dekorácie. Nadčasový design vhodný do každého interiéru.

Ručné práce z prírodného materiálu - každý kus je originál a môže sa líšiť veľkosť, tvar aj farby.

Ručne vyrobená v rámci Fair Trade projektu Apikri v Indonézii

Spoločnosť Apikri je poprednou Fair Trade organizáciou podporujúcou jednotlivé a drobné remeselné dielne v Indonézii. Bola založená v roku 1987 skupinou 25 malých výrobcov za pomoci niekoľkých ďalších ľudí z mimovládnych organizácií. Po celý čas pracuje s filozofiou spravodlivého obchodu a deklaruje hodnoty spravodlivosti, transparentnosti, zodpovednosti a udržateľnosti.

Jej víziou je posilňovať postavenie mikro-podnikov a remeselných komunít v Indonézii, zlepšovať ich obchodné kapacity a prístup na trh. Preto vytvára obchodné príležitosti pre znevýhodnených výrobcov, stanovuje spravodlivé ceny a podporuje rodovú rovnosť. Apikri rešpektuje životné prostredie, zaisťuje lepšie pracovné podmienky a ponúka možnosti vzdelávania detí.

V súčasnej dobe spolupracuje už s 200 malými podnikmi v provincii Jogjakarta a na strednej Jáve. Producenti žijú aj v chudobných oblastiach, a fair trade tak pre nich aj komunitu znamená naozaj veľa. Ich tovar totiž importuje 17 obchodných partnerov v 12 krajinách sveta.

Výška: 35 cm.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie