Tanier z mangovníka z Indie, 20 cm

Tanier ručne vyrobený z dreva mangovníka v Indii vyžaruje teplo a prirodzenosť. Vytvára príjemné prostredie s atmosférou pre ovocie, sendviče aj koláče.

Položka bola vypredaná…
Dlhodobo nedostupné
Kód: GL515242
219 € 180,99 € bez DPH 219 € / 1 ks
Kategória: Ručne robené tácky, podnosy a dosky
Hmotnosť: 0.327 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Globo: Fair trade garance Globo
Položka bola vypredaná…

Čisto prírodný tanier ručne vyrobený z dreva mangovníkov a ošetrený iba čistým olivovým olejom. Mangovníkový tanier vyžaruje teplo, prirodzenosť a vytvára pri stole krásne prostredie s príjemnou atmosférou. Môžete ho využiť na ovocie, toasty alebo aj koláče a bábovky.

Mangové drevo pre tieto taniere pochádza zo stromov v Indii, ktoré boli využívané na pestovanie manga, ale už nenesú dosť ovocia, alebo boli poškodené prírodnými živlami. Tanier nie je lakovaný ani voskovaný, a tak ho odporúčame udržiavať pravidelným namazaním rastlinným olejom, napríklad olivovým, ľanovým alebo kokosovým. Výrobok nie je vhodný do umývačky riadu ani mikrovlnnej rúry.

Spravodlivo zaplatená ručná práca z prírodného materiálu - jednotlivé kusy sa teda medzi sebou drobne líšia farbou, štruktúrou dreva, tvarom aj veľkosťou.

Rozmery: priemer cca 20 cm, výška asi 2,2 cm.

Tieto drevené výrobky by nikdy nemali byť namočené vo vode dlhšiu dobu, pretože materiál môže vodu nasiaknuť a napučať. Sušenie je najlepšie na vzduchu vo zvislej polohe, aby mohla voda úplne uniknúť. Pravidelné mazanie rastlinnými olejmi predlžuje trvanlivosť.

Od drobných remeselníkov z fair trade organizácie v Indii

Naša partnerská organizácia Pushpanjali (v hindčine veniec) je jednou z najstarších organizácií spravodlivého obchodu v Indii. Nosnou myšlienkou, s ktorou ju v roku 1982 založilo 5 zoskupení výrobcov, bola pomoc sociálne a ekonomicky znevýhodneným ľuďom v meste Agra a okolí dosiahnuť bezpečný príjm a lepšiu kvalitu života.

V roku 2015 v Agre s podporou nemeckej Globo Fair Trade Partner dokončila novú budovu na výrobu tovaru z dreva, pieskovca, mastenca a mramoru, ktorá výrazne zlepšuje pracovné podmienky remeselníkov. Hala má moderný vetrací systém, ktorý odsáva prach z brúsenia, poskytuje dostatok priestoru a svetla a má vlastné sociálne zariadenie.

Okrem fair trade je Pushpanjali aktívny aj v ďalších sociálnych a environmentálnych projektoch pre remeselné komunity. Napríklad už od roku 2004 prevádzkuje v budove školy blízko Agry zdravotnícke zariadenie „Medical Check-up Camp“, v ktorom pravidelne každý mesiac ošetrí asi 200 pacientov. V prípade vážnych chorôb Pushpanjali financuje pobyt v nemocnici v Agre. Organizuje tiež osvetové akcie pre verejnosť o otázkach životného prostredia, pri ktorých okrem iného rozdáva a vysádza mladé stromčeky a distribuuje materiály o možnostiach likvidácie odpadu.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu