Svietnik s mrežovím z Indie, 11 cm

Kúzelný kovový svietnik na čajovú aj väčšiu sviečku ručne vyrobený v Indii z tvarovaného a vyrezávaného plechu, ktorá je následne natretý zlatistou a striebornou farbou.

Skladom (3 ks)
Kód: EZ610205
13,46 € 11,12 € bez DPH 13,46 € / 1 ks
Kategória: Ručne robené aróma lampy a vonné tyčinky
Hmotnosť: 0.193 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization

Nádherný kovový svietnik ručne vyrobený v Indii z tvarovaného a vyrezávaného čierneho plechu. Svietnik je zvnútra natretý zlatistou farbou, ktorá umocňuje teplé svetlo sviečky, zvonku potom vo veľmi tenkej vrstve farbou striebornou. Svietnik je vďaka svojej veľkosti vhodný aj na väčšie ako čajové sviečky. Ploché dno zaisťuje stabilitu.

Poctivo zaplatená fair trade ručná práca z kovu - každý kus je originál a môže sa líšiť veľkosťou, farbami aj designom.

Výška 9,5 cm, priemer 11 cm.

Vyrobený v Indii v rámci Fair Trade projektu

Svietnik vyrobili drobní indickí remeselníci, ktorí spolupracujú s miestnou Fair Trade organizáciou Noah's Ark International Exports (slovensky Medzinárodné exporty Noemova archa) so sídlom v Moradabade. Cieľom Noemovej archy je bojovať proti vykorisťovaniu remeselníkov priekupníkmi a umožniť im získať dôstojnejšiu odmenu prostredníctvom priameho vývozu a Fair Trade.

A to sa jej darí. K spoločnosti sa pripája stále viac a viac výrobcov a dnes spolupracuje už so 100 skupinami producentov, ktoré vyrábajú celý rad rôznych remeselných výrobkov. So zvyšujúcim sa objemom tovaru tak bolo možné zaobstarať si centrálnu dielňu na kontrolu kvality a vlastný sklad na balenie tovaru a prípravu na export.

Oproti tomu workshopy a školenia remeselníkov prebiehajú v ich domovoch, a dostáva sa im aj toľko potrebného vybavenia pre vyššiu bezpečnosť práce. Pre deti remeselníkov sa potom ponúka bezplatné vzdelávanie, učebné pomôcky a pravidelné stravovanie.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu