Svietnik Rozprávkový les z Indie, zlatý, 15 cm

Krásny svietnik ručne vyrobený z plechu v Indii s motívom hustého rozprávkového lesa dookola sviečky vo vnútri. Lucerna tak vytvára rozprávkovú hrejivú atmosféru lesa.

Položka bola vypredaná…
Vypredané
Kód: GL509951
15,06 € 12,45 € bez DPH 15,06 € / 1 ks
Kategória: Ručne robené aróma lampy a vonné tyčinky
Hmotnosť: 0.285 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Globo: Fair trade garance Globo
Položka bola vypredaná…

Krásny okrúhly svietnik ručne vyrobený z plechu s krásnym vzorom hustého rozprávkového lesa . Vonkajšia strana svietnika je čierna a vnútorná zlatá, a tak plameň sviece vytvára tajomné kúzelné a hrejivé svetlo. Lucerna vhodná pre menšie aj o niečo väčšie sviečky pre rozprávkovú atmosféru na terase aj u vás doma.

Krásna a poctivo zaplatená fair trade ručná práca z kovu - každý kus je originál a môže sa líšiť veľkosťou, farbami aj designom

Sviečka nie je súčasťou balenia, ale nemusíte sa báť, svietnik má plechové dno, na ktoré bezpečne položíte sviečky rôznych veľkostí i tvarov.

Rozmery: priemer 10 cm, výška 15,1 cm.

Ručne vyrobený v Indii v rámci Fair Trade projektu TARA

Už od začiatku 70. rokov projekt TARA bojuje za dôstojnosť tých najchudobnejších ľudí v Indii. Početné iniciatívy v oblasti vzdelávania, práv žien, ochrane životného prostredia a zamestnávania zlepšujú životy drobných remeselníkov v slumoch Dillí a okolitých komunít.
Tara napríklad organizuje 6-mesačný kurz šitia pre ženy, po ktorého dokončení si krajčírka môže za pomoci mikroúveru od spoločnosti TARA zakúpiť vlastný šijací stroj a začať podnikať. Tak si už viac ako 250 žien bolo schopných vybudovať sebestačnú ekonomickú existenciu.

V roku 2011 vybudovali komunitné centrum pre 2000 zapojených členov, kde prebiehajú spomínané kurzy šitia, a druhé poschodie slúži ako výukové centrum pre školákov. Ich rodičia sú obvykle negramotní, a tak im nemôžu pomáhať s domácimi úlohami. V centre sa však dostáva podpory už 100 deťom a TARA tiež neúnavne v chudobnej populácii upozorňuje na dôležitosť vzdelania, najmä pre dievčatá.

Tretím pilierom Komunitného centra je Centrum zdravotnej starostlivosti s 3 nemocničnými lôžkami a lekárom.   V Indii totiž neexistuje sociálne zabezpečenie a zdravotné poistenie je veľmi drahé.   Návšteva tohto zdravotného strediska však vyžaduje len nízky poplatok a TARA vyjednala s nemocnicami zníženie cien. Komunita navyše platí až 80 % nákladov každému členovi, ktorý musí do nemocnice.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu