Svietnik Orient z Indie, červený, 10 cm

Pekný svietnik ručne vyrobený z plechu v Indii s hustým orientálnym vzorom a červenou a zlatou farbou pre kúzelnú hrejivú atmosféru.

Skladom (1 ks)
Kód: GL500026
10,24 € 8,46 € bez DPH 10,24 € / 1 ks
Kategória: Ručne robené aróma lampy a vonné tyčinky
Hmotnosť: 0.225 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Globo: Fair trade garance Globo

Okrúhly svietnik ručne vyrobený z plechu s precíznym orientálnym vzorom . Vonkajšia strana svietnika je natretá červenou farbou vo veľmi tenkej vrstve a následne zotretá. Tvorí sa tak vzor červenej a zlatej farby, ktorou je plne pokrytá vnútorná strana svietnika a umocňuje teplé odtiene plameňa sviečky. Lucerna vytvára kúzelnú atmosféru a zároveň pripomína aj jasné farby orientu.

Krásna a poctivo zaplatená fair trade ručná práca z kovu - každý kus je originál a môže sa líšiť veľkosťou, farbami aj designom

Sviečka nie je súčasťou balenia, ale nemusíte sa báť, svietnik má plechové dno, na ktoré bezpečne položíte sviečky rôznych veľkostí aj tvarov.

Rozmery: priemer 10 cm, výška 10 cm.

Ručne vyrobený v Indii v rámci Fair Trade projektu TARA

Už od začiatku 70. rokov projekt TARA bojuje za dôstojnosť tých najchudobnejších ľudí v Indii. Početné iniciatívy v oblasti vzdelávania, práv žien, ochrane životného prostredia a zamestnávania zlepšujú životy drobných remeselníkov v slumoch Dillí a okolitých komunít.
Tara napríklad organizuje 6-mesačný kurz šitia pre ženy, po dokončení ktorého si krajčírka môže za pomoci mikroúveru od spoločnosti TARA zakúpiť vlastný šijací stroj a začať podnikať. Tak si už viac ako 250 žien bolo schopných vybudovať sebestačnú ekonomickú existenciu.

V roku 2011 vybudovali komunitné centrum pre 2000 zapojených členov, kde prebiehajú spomínané kurzy šitia, a druhé poschodie slúži ako výukové centrum pre školákov. Ich rodičia sú obvykle negramotní, a tak im nemôžu pomáhať s domácimi úlohami. V centre sa však dostáva podpory už 100 deťom a TARA tiež neúnavne v chudobnej populácii upozorňuje na dôležitosť vzdelania, najmä pre dievčatá.

Tretím pilierom Komunitného centra je Centrum zdravotnej starostlivosti s 3 nemocničnými lôžkami a lekárom.   V Indii totiž neexistuje sociálne zabezpečenie a zdravotné poistenie je veľmi drahé.   Návšteva tohto zdravotného strediska však vyžaduje len nízky poplatok a TARA vyjednala s nemocnicami zníženie cien. Komunita navyše platí až 80 % nákladov každému členovi, ktorý musí do nemocnice.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu