Svietnik na čajovú sviečku Magic forest, zlatý, 5 cm

Kúzelný kovový svietnik na čajovú sviečku ručne vyrobený v Indii z prepleteného drôtu zdobeného šupinkami v zlatej farbe.

Položka bola vypredaná…
Vypredané
Kód: EL501257
6,39 € 5,28 € bez DPH 6,39 € / 1 ks
Kategória: Ručne robené aróma lampy a vonné tyčinky
Hmotnosť: 0.04 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
El Puente: Fair trade garance El Puente
Položka bola vypredaná…

Nádherný kovový svietnik ručne vyrobený v Indii z pleteného drôtu obaleného v šupinkách so zlatou farbou. Takýto stojan dokáže so svetlom sviečky vytvárať kúzelnú a snáď až tajomnú atmosféru.

Krásna a poctivo zaplatená fair trade ručná práca z kovu - každý kus je originál a môže sa líšiť veľkosťou, farbami aj designom.

Výška 5 cm, priemer 8 cm.

Vyrobený v Indii v rámci Fair Trade projektu

Svietnik vyrobili drobní indickí remeselníci, ktorí spolupracujú s miestnou Fair Trade organizáciou Noah's Ark International Exports (slovensky Medzinárodné exporty Noemova archa) so sídlom v Moradabade. Cieľom Noemovej archy je bojovať proti vykorisťovaniu remeselníkov priekupníkmi a umožniť im získať dôstojnejšiu odmenu prostredníctvom priameho vývozu a Fair Trade.

A to sa jej darí. K spoločnosti sa pripája stále viac a viac výrobcov a dnes spolupracuje už so 100 skupinami producentov, ktoré vyrábajú celý rad rôznych remeselných výrobkov. So zvyšujúcim sa objemom tovaru tak bolo možné zaobstarať si centrálnu dielňu na kontrolu kvality a vlastný sklad na balenie tovaru a prípravu na export.

Oproti tomu workshopy a školenia remeselníkov prebiehajú v ich domovoch, a dostáva sa im aj toľko potrebného vybavenia pre vyššiu bezpečnosť práce. Pre deti remeselníkov sa potom ponúka bezplatné vzdelávanie, učebné pomôcky a pravidelné stravovanie.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu