Svietnik na čajovú sviečku Magic forest, tyrkysovo-medený, 15 cm

Veľký kovový svietnik na čajovú sviečku ručne vyrobený v Indii z plechu s vyvedením stromov z hustým vetvím. Zvonku tyrkysový, vo vnútri medený.

Položka bola vypredaná…
Vypredané
Kód: EL501424
12 € 9,92 € bez DPH 12 € / 1 ks
Kategória: Ručne robené aróma lampy a vonné tyčinky
Hmotnosť: 0.12 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
El Puente: Fair trade garance El Puente
Položka bola vypredaná…

Veľký kovový svietnik ručne vyrobený v Indii z deravého plechu v podobe stromov s hustým konárom. Stojan má zvonku tyrkysovú farbu, zvnútra potom medenú na tvorbu kúzelného a teplého svetla.

Krásna a poctivo zaplatená fair trade ručná práca z kovu - každý kus je originál a môže sa líšiť veľkosťou, farbami aj designom.

Výška 15 cm, priemer 10,5 cm.

Vyrobený v Indii v rámci Fair Trade projektu

Svietnik vyrobili drobní indickí remeselníci, ktorí spolupracujú s miestnou Fair Trade organizáciou Noah's Ark International Exports (slovensky Medzinárodné exporty Noemova archa) so sídlom v Moradabade. Cieľom Noemovej archy je bojovať proti vykorisťovaniu remeselníkov priekupníkmi a umožniť im získať dôstojnejšiu odmenu prostredníctvom priameho vývozu a Fair Trade.

A to sa jej darí. K spoločnosti sa pripája stále viac a viac výrobcov a dnes spolupracuje už so 100 skupinami producentov, ktoré vyrábajú celý rad rôznych remeselných výrobkov. So zvyšujúcim sa objemom tovaru tak bolo možné zaobstarať si centrálnu dielňu na kontrolu kvality a vlastný sklad na balenie tovaru a prípravu na export.

Oproti tomu workshopy a školenia remeselníkov prebiehajú v ich domovoch, a dostáva sa im aj toľko potrebného vybavenia pre vyššiu bezpečnosť práce. Pre deti remeselníkov sa potom ponúka bezplatné vzdelávanie, učebné pomôcky a pravidelné stravovanie.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu