Stojanček na vonné tyčinky z dreva z Indie, žltý

Bohato zdobený drevený stojan na vonné tyčinky ručne vyrobený a ručne maľovaný v Indii so žltou podkladovou farbou.

Položka bola vypredaná…
Vypredané
Kód: EZ33102Z
3,98 € 3,29 € bez DPH 3,98 € / 1 ks
Kategória: Ručne robené aróma lampy a vonné tyčinky
Hmotnosť: 0.025 kg
Hmotnost: 25 g
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Položka bola vypredaná…

Žltý, bohato zdobený stojan na vonné tyčinky ručne vyrobený z dreva a ručne maľovaný v Indii. Stojan je samozrejme opatrený otvorom na zasunutie vonnej tyčinky.

Ručné práce z prírodného materiálu – každý kus je jedinečný originál a líšia sa tvar, veľkosť a najmä farby a kresba.

Ručne vyrobené v Indii v rámci Fair Trade projektu ASHA

Organizácia ASHA Handicrafts Association bola založená v roku 1975 ako nezisková, sociálna a environmentálna spoločnosť av rovnakom roku získala vývoznú licenciu a začala budovať sieť výrobcov fair trade na podporu znevýhodnených výrobcov. Prvou skupinou boli rezbári, ale súčasne Asha spolu s ďalšími organizáciami usporiadala niekoľko workshopov a školení pre sociálne znevýhodnených a zdravotne postihnutých remeselníkov a dnes pracuje s viac ako 50 skupinami výrobcov po celej Indii. Viac ako 800 výrobcov tak dnes vyrába tovar z dreva, železa, papierovej hmoty, kameňa i striebra, vzniká bižutéria aj pohľadnice, ženy šijú a tkajú. Remeselné techniky a zručnosti sa odovzdávajú z generácie na generáciu. Osobitná pozornosť je venovaná slobodným ženám, vdovám a ženám bez vzdelania, rovnako ako malomocným. Ostatne v sanskrte znamená "asha" "nádej".

Asha všetky zisky investuje späť do podpory ľudí a ponúka tak pozoruhodne bohatý program: remeselníci dostávajú spravodlivú odmenu za svoje fair trade tovary, podporu na lekársku starostlivosť a vzdelávanie svojich detí, môžu využiť drobné pôžičky na otvorenie a vybavenie svojich dielní, poradenstvo a školenia. Deti môžu čerpať študijné štipendiá a vzdelávať sa v témach ako tuberkulóza, AIDS, antikoncepcia či zneužívanie drog.

Rozmery: dĺžka: 26 cm, šírka 3,8 cm
Hmotnosť: 25 g.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie