Stojanček na vonné tyčinky z dreva z Indie, červený

Bohato zdobený drevený stojan na vonné tyčinky ručne vyrobený a ručne maľovaný v Indii s červenou podkladovou farbou.

Položka bola vypredaná…
Vypredané
Kód: EZ33102C
3,98 € 3,29 € bez DPH 3,98 € / 1 ks
Kategória: Ručne robené aróma lampy a vonné tyčinky
Hmotnosť: 0.025 kg
Hmotnost: 26 g
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Položka bola vypredaná…

Červený, bohato zdobený stojanček na vonné tyčinky ručne vyrobený z dreva a ručne maľovaný v Indii. Stojan je samozrejme opatrený otvorom na zasunutie vonnej tyčinky.

Ručné práce z prírodného materiálu – každý kus je jedinečný originál a líšia sa tvar, veľkosť a najmä farby a kresba.

Ručne vyrobené v Indii v rámci Fair Trade projektu ASHA

Organizácia ASHA Handicrafts Association bola založená v roku 1975 ako nezisková, sociálna a environmentálna spoločnosť av rovnakom roku získala vývoznú licenciu a začala budovať sieť výrobcov fair trade na podporu znevýhodnených výrobcov. Prvou skupinou boli rezbári, ale súčasne Asha spolu s ďalšími organizáciami usporiadala niekoľko workshopov a školení pre sociálne znevýhodnených a zdravotne postihnutých remeselníkov a dnes pracuje s viac ako 50 skupinami výrobcov po celej Indii. Viac ako 800 výrobcov tak dnes vyrába tovar z dreva, železa, papierovej hmoty, kameňa i striebra, vzniká bižutéria aj pohľadnice, ženy šijú a tkajú. Remeselné techniky a zručnosti sa odovzdávajú z generácie na generáciu. Osobitná pozornosť je venovaná slobodným ženám, vdovám a ženám bez vzdelania, rovnako ako malomocným. Ostatne v sanskrte znamená "asha" "nádej".

Asha všetky zisky investuje späť do podpory ľudí a ponúka tak pozoruhodne bohatý program: remeselníci dostávajú spravodlivú odmenu za svoje fair trade tovary, podporu na lekársku starostlivosť a vzdelávanie svojich detí, môžu využiť drobné pôžičky na otvorenie a vybavenie svojich dielní, poradenstvo a školenia. Deti môžu čerpať študijné štipendiá a vzdelávať sa v témach ako tuberkulóza, AIDS, antikoncepcia či zneužívanie drog.

Rozmery: dĺžka: 26 cm, šírka 3,6 cm
Hmotnosť: 26 g.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu