Stĺpová sviečka Penzima z JAR, 8 x 20 cm

Ručne maľovaná a ručne vyrobená stĺpová sviečka z veľmi kvalitného vosku ako jedinečné umelecké dielo, ktoré odráža kultúru Južnej Afriky. Žiadne dve nie sú rovnaké.

Položka bola vypredaná…
Dlhodobo nedostupné
Kód: NO101221
20,04 € 16,56 € bez DPH 20,04 € / 1 ks
Kategória: Maľované africké sviečky z Juhoafrickej republiky
Hmotnosť: 0.965 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Fair4Life: Záruka 4FairLife
Nobunto: Fair trade garance Nobunto
Položka bola vypredaná…

Tieto stĺpové sviečky z veľmi kvalitného vosku ručne maľované nezávadnými farbami odrážajú kultúru a vplyvy Južnej Afriky. Svahilský názov Penzima sa prekladá ako pôvod alebo aj túžba či prianie. Tento rad sviečok tak ctí africké tradície v podobe tradičných farieb i vzorov a ornamentov a spracováva ich do až magickej podoby, ktorá podčiarkuje obzvlášť vo večerných hodinách atmosféru mihotavého svetla sviečky. Sviečky Penzima sú tak klasikou aj originálnou dekoráciou s nábojom a túžbou zároveň.

Každá z našich sviečok je malé originálne umelecké dielo ručne vyrobené a maľované blízko najjužnejšieho bodu Afriky. Vzor sviečok vychádza z farebnej schémy Penzima, ale žiadne dve sviečky nie sú rovnaké. Veď aj v jedinečnom prevedení každej tejto sviečky je jej hodnota, vzácnosť a snáď aj zdroj vašej radosti.

Rozmery sviečky: priemer 7,5-8,5 cm, výška cca 20 cm.
Doba horenia približne 140 hodín.
Hmotnosť: cca 960 g.

Výroba a kvalita ručne robených sviečok Nobunto

Výrobný proces našich ručne robených sviečok začína kvalitným knôtom a ručným odlievaním vysoko kvalitného vosku. Výroba pokračuje maľovaním podkladovej farby a najnáročnejším a najzaujímavejším krokom - ručným zdobením a maľovaním rôznych vzorov horúcimi voskovými farbami s netoxickými pigmentmi. Hotové sviečky potom prechádzajú kontrolou kvality a následne sú tie bezchybné zabalené na export.

Naše sviečky boli testované spoločnosťou DEKRA v nemeckom Stuttgarte a bolo potvrdené splnenie špecifikácie pre požiarnu bezpečnosť sviečok podľa EN 15493/2007 a zároveň aj špeciálne špecifikácie kvality pre sviečky podľa normy RAL-GZ041/1.

Používame iba vysoko kvalitné knôty vyrobené v Nemecku a plne rafinovaný tuhý parafínový vosk s vysokou teplotou topenia 58-60 °C. Takto kvalitný vosk obsahuje najviac 1% oleja. Použité farby neobsahujú žiadne karcinogénne, mutagénne ani reprodukčne toxické látky, čo doložilo nemecké laboratórium Bekro chemie GmbH, ktoré sa špecializuje práve na sviečkové farby.

Nádherné sviečky z fair trade manufaktúry Nobunto v Južnej Afrike

Slovo nobunto pochádza z jazyka Sotho a jeho význam sa prekladá ako „pre ľudí“. Názov, rovnako ako farebné logo so štyrmi vzájomne prepojenými rukami, znamená priateľstvo, rozmanitosť, tímovú prácu a spravodlivý obchod. Nobunto funguje denne podľa zásad spravodlivého obchodu fair trade, ktoré sú založené na dialógu, transparentnosti, rešpekte a udržateľnosti. Kedykoľvek je to možné, Nobunto zodpovedne recykluje suroviny priamo v Južnej Afrike, využíva miestne udržateľné zdroje a robí rozhodnutia pokiaľ možno ohľaduplné k životnému prostrediu.

Dielne Nobunto sa nachádza v malej dedine Napier, asi 180 km východne od Kapského mesta v Juhoafrickej republike blízko najjužnejšieho bodu celého afrického kontinentu. V tejto oblasti sa miera nezamestnanosti pohybuje okolo 50 %, čo je takmer dvojnásobok priemeru Južnej Afriky. Cieľom Nobunto je zmierniť chudobu v regióne a vybudovať spoločnosť, ktorá je ekonomicky úspešná a zároveň koná sociálne, eticky a udržateľne. Zamestnáva najmä ženy, ktorých dôraz na detail znamená jedinečné výrobky, ktoré odrážajú kúzlo Afriky. Vďaka férovému prístupu k zamestnancom neprekvapí, že mnoho z nich sa ručnej výrobe sviečok a keramiky venuje dlhšie ako 15 rokov. Dostávajú spravodlivý plat na základe zmlúv na dobu neurčitú, platenú dovolenku aj nemocenskú a spoločnosť spravuje aj fond nezamestnanosti. Pracovná doba je pravidelná s 3 prestávkami cez deň a cez víkendy sa nepracuje.

Spoločnosť Nobunto je členom WFTO (World Fair Trade Organization) a jej tovar certifikuje aj francúzska Fair4Life, resp. Ecocert. Okrem toho je aj súčasťou Proudly South African, ktorej členovia významne prispievajú k budovaniu ekonomiky Juhoafrickej republiky, znižujú nezamestnanosť a zachovávajú existujúce pracovné príležitosti.

Bezpečnostné pokyny na manipuláciu so sviečkami

Pri manipulácii so sviečkami prosím dodržujte všeobecné zásady pre prácu s ohňom a tieto bezpečnostné pokyny:

 • Pred prvým použitím sviečky odstrihnite viditeľnú časť knôtu na dĺžku asi 1 cm.
 • Nikdy nenechávajte sviečku horieť bez dozoru.
 • Horiacu sviečku držte mimo dosahu detí a domácich zvierat.
 • Udržujte plochu okolo knôtu bez zápaliek a nečistôt, aby nedošlo k vzplanutiu.
 • Nenechávajte sviečky horieť na ľahko horľavých predmetoch alebo v ich blízkosti.
 • Vymeňte sviečky skôr, než dohorí. Nikdy nenechávajte sviečky úplne zhorieť.
 • Neumiestňujte sviečky do prievanu alebo do blízkosti zdrojov tepla.
 • Sviečky presúvajte, iba ak nehorí a vosk stvrdol.
 • Vždy používajte svietnik alebo podložku a sviečky do nej vždy umiestnite zvisle.
 • Medzi zapálenými sviečkami vždy udržujte dostatočnú vzdialenosť aspoň 10 cm.
 • Plameň sviečok nesfúkajte, lepšie je uhasiť ho zhášacou pomôckou na sviečky.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu