Srdce z olivového dreva z Palestíny, 4,5 cm

Krásne srdce ručne vyrezané z jedného kusu olivového dreva v Palestíne.

Skladom (9 ks)
Kód: EL396709
9,20 € 7,60 € bez DPH 9,20 € / 1 ks
Kategória: Ručne robená srdiečka, hračky a perá
Hmotnosť: 0.031 kg
El Puente: Fair trade garance El Puente
WFTO: Garance World Fair Trade Organization

Nádherné srdce vyrezané ručne z jedného kusu olivového dreva v Palestíne. Olivové drevo na výrobu tohto betlehemu pochádza z bežného prierezu olivovníkov a obnovy olivových záhrad v okolí Nablusu, Jeninu a Betlehemu. Remeselné dielne ho potom spracovávajú najmä v Betleheme a jeho okolí, v menšej miere na Západnom brehu, kde sa však olivové drevo zle získava.

Spravodlivo zaplatená ručná práca z prírodného materiálu - každý kus je jedinečný originál a vzájomne sa líšia kresbou dreva, jeho farbou, veľkosťou aj tvarom výrobku.

Rozmery: cca 4,5 x 4,5 x 2,4 cm (š xvxh).

Ručne vyrobený v rámci Fair Trade projektu BFTA v Palestíne

Keď bol v roku 1948 založený štát Izrael, sľúbilo medzinárodné spoločenstvo tiež skoré vytvorenie palestínskeho štátu a Židom i Arabom boli udelené rovnaké práva. Realita je však úplne iná. Štát Palestína bol vyhlásený Organizáciou pre oslobodenie Palestíny (PLO) v roku 1988 a uznáva ho 137 štátov. V rámci OSN má len status pozorovateľa, od roku 2012, a nárokuje územie obsadené Izraelom na Západnom brehu Jordánu, v pásme Gazy a Jeruzaleme.

Remeselníci v Palestíne tak čelia trom hlavným problémom - hospodárskej recesii, politicky napätej situácii a klesajúcemu dopytu po tradičných remeslách kvôli poklesu cestovného ruchu a konkurencii lacného ázijského tovaru. V roku 2009 preto bola založená organizácia Bethlehem Fair Trade Artisans (BFTA), ktorá je odhodlaná udržať miestne remeslo aj za týchto ťažkých podmienok. Veď remeslo je v Betleheme považovaná za súčasť miestnej hospodárskej, kultúrnej i historickej tradície. Fair trade zásadami je tu platba spravodlivých cien remeselníkom, transparentnosť a poctivosť pri jednaní s výrobcami i zákazníkmi a tiež bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci v dielňach. BFTA tak zaisťuje zdravotné poistenie, dobré pracovné podmienky, pravidelné školenia a diskutuje sa o priekopníckom projekte - zavedení otcovskej dovolenky.

Členstvo v BFTA je zámerne bezplatné, aby služby mohli využívať aj marginalizovaní individuálni výrobcovia, malé tradičné dielne, ženské skupiny, utečenci aj zariadenia pre ľudí so zdravotným postihnutím. Dnes tak podporuje viac ako 70 rôznych výrobcov. Slovami zakladateľov „Naším cieľom bolo zriadiť zastrešujúcu organizáciu pre uvádzanie remeselných produktov na medzinárodné trhy, a vytvoriť tak príjem pre znevýhodnených výrobcov. Sme hrdí na to, že sme dokázali vo veľmi krátkom čase podporiť mnoho remeselníkov a vieme, že mnoho remeselníkov závisí práve od tohto exportu. Tento pokrok je tak vecou blízkou nášmu srdcu.“

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu