Servírovacia a krájacia mramorová doska z Indie, 15 x 21 cm

Mramorová doska ručne vyrobená v Indii je vhodná ako krájacia či servírovacia doštička, pretože nielen krásne vyzerá, ale tiež sa ľahko čistí a možno zavesiť v kuchyni.

Skladom (1 ks)
Kód: GL513958
11,20 € 9,26 € bez DPH 11,20 € / 1 ks
Kategória: Ručne robené tácky, podnosy a dosky
Hmotnosť: 1.43 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Globo: Fair trade garance Globo

Veľmi šikovná krájacia doštička či doska na servírovanie ručne vyrobená z mramoru v Indii. Mramorové dosky sú na krájanie a servírovanie obzvlášť vhodné, pretože vyzerajú krásne, sú odolné a veľmi ľahko sa čistia. Táto mramorová doštička je navyše vybavená ozdobným povrázkom, za ktorý ju môžete zavesiť kam budete potrebovať.

Mramor je hornina s obsahom kalcitu, ktorý bol obľúbeným stavebným materiálom starovekých civilizácií a pre gréckych a rímskych sochárov sa stal symbolom tradičného a vycibreného vkusu.

Spravodlivo zaplatená ručná práca z prírodného materiálu - jednotlivé kusy sa teda medzi sebou drobne líšia farbou, štruktúrou, tvarom i veľkosťou. Výrobok nie je vhodný do umývačky riadu ani mikrovlnnej rúry.

Rozmery: dĺžka cca 21 cm, šírka cca 14,5 cm.

Od drobných remeselníkov z fair trade organizácie v Indii

Naša partnerská organizácia Pushpanjali (v hindčine veniec) je jednou z najstarších organizácií spravodlivého obchodu v Indii. Nosnou myšlienkou, s ktorou ju v roku 1982 založilo 5 zoskupení výrobcov, bola pomoc sociálne a ekonomicky znevýhodneným ľuďom v meste Agra a okolí dosiahnuť bezpečný príjm a lepšiu kvalitu života.

V roku 2015 v Agre s podporou nemeckej Globo Fair Trade Partner dokončila novú budovu na výrobu tovaru z mramoru, dreva, pieskovca, a mastenca, ktorá výrazne zlepšuje pracovné podmienky remeselníkov. Hala má moderný vetrací systém, ktorý odsáva prach z brúsenia, poskytuje dostatok priestoru a svetla a má vlastné sociálne zariadenie.

Okrem fair trade je Pushpanjali aktívny aj v ďalších sociálnych a environmentálnych projektoch pre remeselné komunity. Napríklad už od roku 2004 prevádzkuje v budove školy blízko Agry zdravotnícke zariadenie „Medical Check-up Camp“, v ktorom pravidelne každý mesiac ošetrí asi 200 pacientov. V prípade vážnych chorôb Pushpanjali financuje pobyt v nemocnici v Agre. Organizuje tiež osvetové akcie pre verejnosť o otázkach životného prostredia, pri ktorých okrem iného rozdáva a vysádza mladé stromčeky a distribuuje materiály o možnostiach likvidácie odpadu.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie