Servírovacia a krájacia mramorová doska z Indie, 15 x 21 cm

Mramorová doska ručne vyrobená v Indii je vhodná ako krájacia či servírovacia doštička, pretože nielen krásne vyzerá, ale tiež sa ľahko čistí a možno zavesiť v kuchyni.

Položka bola vypredaná…
Dlhodobo nedostupné
Kód: GL513958
11,20 € 9,26 € bez DPH 11,20 € / 1 ks
Kategória: Ručne robené tácky, podnosy a dosky
Hmotnosť: 1.43 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Globo: Fair trade garance Globo
Položka bola vypredaná…

Veľmi šikovná krájacia doštička či doska na servírovanie ručne vyrobená z mramoru v Indii. Mramorové dosky sú na krájanie a servírovanie obzvlášť vhodné, pretože vyzerajú krásne, sú odolné a veľmi ľahko sa čistia. Táto mramorová doštička je navyše vybavená ozdobným povrázkom, za ktorý ju môžete zavesiť kam budete potrebovať.

Mramor je hornina s obsahom kalcitu, ktorý bol obľúbeným stavebným materiálom starovekých civilizácií a pre gréckych a rímskych sochárov sa stal symbolom tradičného a vycibreného vkusu.

Spravodlivo zaplatená ručná práca z prírodného materiálu - jednotlivé kusy sa teda medzi sebou drobne líšia farbou, štruktúrou, tvarom i veľkosťou. Výrobok nie je vhodný do umývačky riadu ani mikrovlnnej rúry.

Rozmery: dĺžka cca 21 cm, šírka cca 14,5 cm.

Od drobných remeselníkov z fair trade organizácie v Indii

Naša partnerská organizácia Pushpanjali (v hindčine veniec) je jednou z najstarších organizácií spravodlivého obchodu v Indii. Nosnou myšlienkou, s ktorou ju v roku 1982 založilo 5 zoskupení výrobcov, bola pomoc sociálne a ekonomicky znevýhodneným ľuďom v meste Agra a okolí dosiahnuť bezpečný príjm a lepšiu kvalitu života.

V roku 2015 v Agre s podporou nemeckej Globo Fair Trade Partner dokončila novú budovu na výrobu tovaru z mramoru, dreva, pieskovca, a mastenca, ktorá výrazne zlepšuje pracovné podmienky remeselníkov. Hala má moderný vetrací systém, ktorý odsáva prach z brúsenia, poskytuje dostatok priestoru a svetla a má vlastné sociálne zariadenie.

Okrem fair trade je Pushpanjali aktívny aj v ďalších sociálnych a environmentálnych projektoch pre remeselné komunity. Napríklad už od roku 2004 prevádzkuje v budove školy blízko Agry zdravotnícke zariadenie „Medical Check-up Camp“, v ktorom pravidelne každý mesiac ošetrí asi 200 pacientov. V prípade vážnych chorôb Pushpanjali financuje pobyt v nemocnici v Agre. Organizuje tiež osvetové akcie pre verejnosť o otázkach životného prostredia, pri ktorých okrem iného rozdáva a vysádza mladé stromčeky a distribuuje materiály o možnostiach likvidácie odpadu.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu