Servírovacia a krájacia doska z pieskovca a dreva z Indie, 40 cm

Luxusná servírovacia doska z hladkého pieskovca a mäkkých rukovätí z dreva mangovníka. Krájacia doska s lákavou štruktúrou, eleganciou a exotickým rámom.

Skladom (3 ks)
Kód: GL514863
28,47 € 23,53 € bez DPH 28,47 € / 1 ks
Kategória: Ručne robené tácky, podnosy a dosky
Hmotnosť: 2.061 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Globo: Fair trade garance Globo

Ručne vyrobená servírovacia doska z hladkého kameňa a mäkkých hrán dreva - krájacia doska, ktorej sa budete chcieť s láskou dotýkať. Tmavý odtieň pieskovca zvýrazňuje farby riadu a mangovníkové drevo s držadlami dodáva krásny rám. Harmónia materiálov, štruktúry a farieb, s ktorou bude vaša príprava a podávanie jedla ešte zábavnejšia a príjemnejšia ako doteraz.

Mangové drevo pre tento podnos pochádza zo stromov v Indii, ktoré boli využívané na pestovanie manga, ale už nenesú dosť ovocia, alebo boli poškodené prírodnými živlami. Mangovníkové drevo nie je lakované ani voskované, a tak ho odporúčame udržiavať pravidelným namazaním rastlinným olejom; napríklad olivovým, ľanovým alebo kokosovým.

Spravodlivo zaplatená ručná práca z prírodných materiálov - jednotlivé kusy sa teda medzi sebou drobne líšia farbou, štruktúrou, tvarom i veľkosťou. Výrobok nie je vhodný do umývačky riadu ani mikrovlnnej rúry.

Rozmery: dĺžka cca 40 cm, šírka cca 17 cm.

Tieto drevené výrobky by nikdy nemali byť namočené vo vode dlhšiu dobu, pretože materiál môže vodu nasiaknuť a napučať. Sušenie je najlepšie na vzduchu vo zvislej polohe, aby mohla voda úplne uniknúť. Pravidelné mazanie rastlinnými olejmi predlžuje trvanlivosť.

Od drobných remeselníkov z fair trade organizácie v Indii

Naša partnerská organizácia Pushpanjali (v hindčine veniec) je jednou z najstarších organizácií spravodlivého obchodu v Indii. Nosnou myšlienkou, s ktorou ju v roku 1982 založilo 5 zoskupení výrobcov, bola pomoc sociálne a ekonomicky znevýhodneným ľuďom v meste Agra a okolí dosiahnuť bezpečný príjm a lepšiu kvalitu života.

V roku 2015 v Agre s podporou nemeckej Globo Fair Trade Partner dokončila novú budovu na výrobu tovaru z pieskovca, mramoru, mastenca a dreva, ktorá výrazne zlepšuje pracovné podmienky remeselníkov. Hala má moderný vetrací systém, ktorý odsáva prach z brúsenia, poskytuje dostatok priestoru a svetla a má vlastné sociálne zariadenie.

Okrem fair trade je Pushpanjali aktívny aj v ďalších sociálnych a environmentálnych projektoch pre remeselné komunity. Napríklad už od roku 2004 prevádzkuje v budove školy blízko Agry zdravotnícke zariadenie „Medical Check-up Camp“, v ktorom pravidelne každý mesiac ošetrí asi 200 pacientov. V prípade vážnych chorôb Pushpanjali financuje pobyt v nemocnici v Agre. Organizuje tiež osvetové akcie pre verejnosť o otázkach životného prostredia, pri ktorých okrem iného rozdáva a vysádza mladé stromčeky a distribuuje materiály o možnostiach likvidácie odpadu.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie