Servírovacia a krájacia doska z mramoru a dreva z Indie, 31 cm

Nádherná pomôcka na prípravu a podávanie jedla, ktorej mramorová časť vyzerá veľmi elegantne a kombinácia s mangovým drevom vytvára harmóniu.

Skladom (1 ks)
Kód: GL502600
15,62 € 12,91 € bez DPH 15,62 € / 1 ks
Kategória: Ručne robené tácky, podnosy a dosky
Hmotnosť: 1.645 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Globo: Fair trade garance Globo

Mramor je ideálnym materiálom do kuchyne – ľahko sa čistí, je odolný a navyše vyzerá veľmi elegantne. Kombinácia s drevom mangovníka potom vytvára harmonický obraz a luxusnú atmosféru. S takou servírovacou či krájacou doskou tak bude vaša príprava a podávanie jedla ešte zábavnejšia a príjemnejšia ako doteraz.

Mangové drevo pre tento podnos pochádza zo stromov v Indii, ktoré boli využívané na pestovanie manga, ale už nenesú dosť ovocia, alebo boli poškodené prírodnými živlami. Mangovníkové drevo nie je lakované ani voskované, a tak ho odporúčame udržiavať pravidelným namazaním rastlinným olejom; napríklad olivovým, ľanovým alebo kokosovým. Mramor je hornina s obsahom kalcitu, ktorý bol obľúbeným stavebným materiálom starovekých civilizácií a pre gréckych a rímskych sochárov sa stal symbolom tradičného a vycibreného vkusu.

Spravodlivo zaplatená ručná práca z prírodných materiálov - jednotlivé kusy sa teda medzi sebou drobne líšia farbou, štruktúrou, tvarom i veľkosťou. Výrobok nie je vhodný do umývačky riadu ani mikrovlnnej rúry.

Rozmery: dĺžka cca 31 cm, šírka cca 12,5 cm.

Tieto drevené výrobky by nikdy nemali byť namočené vo vode dlhšiu dobu, pretože materiál môže vodu nasiaknuť a napučať. Sušenie je najlepšie na vzduchu vo zvislej polohe, aby mohla voda úplne uniknúť. Pravidelné mazanie rastlinnými olejmi predlžuje trvanlivosť.

Od drobných remeselníkov z fair trade organizácie v Indii

Naša partnerská organizácia Pushpanjali (v hindčine veniec) je jednou z najstarších organizácií spravodlivého obchodu v Indii. Nosnou myšlienkou, s ktorou ju v roku 1982 založilo 5 zoskupení výrobcov, bola pomoc sociálne a ekonomicky znevýhodneným ľuďom v meste Agra a okolí dosiahnuť bezpečný príjm a lepšiu kvalitu života.

V roku 2015 v Agre s podporou nemeckej Globo Fair Trade Partner dokončila novú budovu na výrobu tovaru z mramoru, dreva, pieskovca, a mastenca, ktorá výrazne zlepšuje pracovné podmienky remeselníkov. Hala má moderný vetrací systém, ktorý odsáva prach z brúsenia, poskytuje dostatok priestoru a svetla a má vlastné sociálne zariadenie.

Okrem fair trade je Pushpanjali aktívny aj v ďalších sociálnych a environmentálnych projektoch pre remeselné komunity. Napríklad už od roku 2004 prevádzkuje v budove školy blízko Agry zdravotnícke zariadenie „Medical Check-up Camp“, v ktorom pravidelne každý mesiac ošetrí asi 200 pacientov. V prípade vážnych chorôb Pushpanjali financuje pobyt v nemocnici v Agre. Organizuje tiež osvetové akcie pre verejnosť o otázkach životného prostredia, pri ktorých okrem iného rozdáva a vysádza mladé stromčeky a distribuuje materiály o možnostiach likvidácie odpadu.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu