Ružička vo fľaši z Thajska, ružová, 7 cm

Ručne robená ruža z ručne robeného papiera s vláknami moruše s ružovým kvetom umiestnená do malej fľaštičky s korkovým špuntom. Nádherná drobná pozornosť, ktorá nezvädne.

Položka bola vypredaná…
Momentálne nedostupné
Kód: EZ55094
5,18 € 4,28 € bez DPH 5,18 € / 1 ks
Kategória: Ďalšie rôzne ručne vyrábané výrobky
Hmotnosť: 0.019 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Položka bola vypredaná…

Krásna, milá a decentná zároveň. To je ručne vyrobená ruža s rozvitým ružovým kvetom umiestnená do malej fľaštičky s korkovým špuntom a ozdobou z povrázku. Papier je tiež vyrobený ručne z vlákien moruše v dedine Ton Pao na severe Thajska podľa pravidiel fair trade. Originálny papierový tovar tu vyrába rodinný podnik, ktorý vedie žena a na väčšie zákazky najíma aj okolité rodiny remeselníkov.

Drobná pozornosť, ktorá nevädne a môže tú chvíľu pripomínať ešte dlho. Navyše sa ľahko schová, do vrecka či iného darčeka, a príjemca tak určite milo prekvapí.

Spravodlivo zaplatená ručná práca z papiera - každý kus je originálom a vzájomne sa nadrobno líšia tvarmi, veľkosťou i farbami.

Rozmery fľaštičky: výška cca 7 cm, priemer 2,8 cm.

Od drobných remeselníkov z Fair Trade projektu v Thajsku

Nadáciu pre rozvoj vidieckych oblastí FEDRA založil budhistický mních v chráme v meste Chiangmai ako program rozvoja poľnohospodárskych komunít v severnom Thajsku. Je tiež členom exportného združenia Y-Development, ktoré pracuje už s viac ako 50 skupinami drobných výrobcov. Tá bola založená v 80. rokoch thajskou pobočkou medzinárodnej organizácie YMCA, pretože obyčajné skupiny výrobcov v tom čase nemohli získať vývoznú licenciu na svoj tovar, a predávať tak svoju produkciu za hranicami krajiny. Y-Development je preto súkromná spoločnosť, ktorá hneď od začiatku nadväzovala vzťahy s európskymi organizáciami spravodlivého obchodu Fair Trade.

Na severe Thajska poľnohospodárstvo len ťažko zaistí sebestačnosť obyvateľov dedín, a tak sa farmári mimo obdobia siatia a zberu radi venujú tradičnej remeselnej výrobe. Pre rôzne oblasti sú typické rôzne výrobky, najmä keramické, textilné a papierové.
Ľudia z dediny Ton Pao sa po generácie špecializujú na ručnú výrobu papiera z vlákien moruše a jeho ďalšie spracovanie na rôzne umelecké papierové výrobky. Naše výrobky pochádzajú z miestneho rodinného podniku, ktorý vedie žena a zamestnáva už 20 remeselníkov. V závislosti od veľkosti objednávok si papier vyrába sami, alebo do produkcie zapoja aj okolité rodiny v dedine. Pre mnohých farmárov tak výroba papiera podľa pravidiel fair trade znamená vysnenú príležitosť, ako sa uživiť vlastnou prácou a nebyť závislý len na vrtkavej poľnohospodárskej produkcii.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu