Prútená taška zo stepnej trávy z Maroka, malá

Originálna ručne robená prútená taška zo stepnej trávy z Maroka s koženými ušami v čisto prírodnej farbe.

Skladom (>10 ks)
Kód: EL437167M
18,84 € 15,57 € bez DPH 18,84 € / 1 ks
Kategória: Ručne robené koše a tašky
Hmotnosť: 0.59 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
El Puente: Fair trade garance El Puente

Menšia, originálna, ručne robená prútená taška zo stepnej trávy z Maroka s koženými ušami bez akéhokoľvek farbenia. Poctivo zaplatená ručná práca z prírodného materiálu - každý kus je originál a líši sa veľkosť, tvar i farba, ktorá je daná farbou použitých stebiel trávy.

Tašku vyrobili tradičným spôsobom drobní remeselníci v Maroku pre organizáciu Oriento, ktorú v roku 2003 založili v Marakéši Mohamed El Bouzayaty a Richard Ochmann. Od každého výrobcu od začiatku požadujú vysokú kvalitu tovaru a včasné dodanie. Ich pracovnou filozofiou je "spokojní zákazníci aj spokojní remeselníci".

Organizácii sa hovorí aj "Púštny piesok" av súčasnej dobe spolupracuje so 43 výrobcami, z ktorých 31 sú ženy. Svoj tovar každý vyrába nezávisle vo svojich dielničkách či domovoch v Marakéši, niektorí ale pracujú v mestečku Essauira, asi 150 km od Marakéša. Následne výrobky za spravodlivú odmenu podľa princípov fair trade predávajú Orientu. Tá ich potom môže vďaka väčšiemu objemu ľahšie exportovať do sveta.

Sortiment Púštneho piesku zahŕňa fair trade prútené tašky, strieborné šperky, keramiku aj výrobky z dreva. Dôležitá je ale aj udržateľnosť, pretože len tak môže spoločnosť ďalej rásť. Tašky a košíky sú vyrobené z prírodných materiálov, ktoré remeselníci žnú a sušia vo svojich domovoch. Drevo potom nakupujú od miestnych predajcov, ktorí nerútia celé stromy, ale odstraňujú len ich časti, prípadne využívajú tie prirodzene padlé.

Rozmery: dĺžka 29 cm, šírka 14 cm, výška 23 cm plus výška uší 11 cm.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu