Prútená kónická taška Zebra s dlhými ušami z Maroka, rôzne farby

Originálna ručne robená prútená taška kónického tvaru s dlhými koženými ušami vhodná na nosenie cez rameno. Upletená v Maroku zo stepnej trávy.

Skladom (2 ks)
Kód: EW235121
38,26 € 31,62 € bez DPH 38,26 € / 1 ks
Kategória: Ručne robené koše a tašky
Hmotnosť: 0.667 kg
Eine Welt Handel: Fair trade garance Eine Welt Handel Pirsch

Originálna ručne robená, rozširujúca sa prútená taška zo stepnej trávy z Maroka s dlhými koženými ušami. Ak preferujete niektorý z farebných variantov, dajte vedieť, radi Vám v rámci skladových možností vyjdeme v ústrety.

Poctivo zaplatená ručná práca z prírodného materiálu - každý kus je originál a líši sa veľkosť, tvar aj farby. Na fotografiách s rôzne veľkými taškami je táto tá menšia.

Tašku vyrobili tradičným spôsobom drobní remeselníci v Maroku pre organizáciu Oriento, ktorú v roku 2003 založili v Marakéši Mohamed El Bouzayaty a Richard Ochmann. Od každého výrobcu od začiatku požadujú vysokú kvalitu tovaru a včasné dodanie. Ich pracovnou filozofiou je "spokojní zákazníci aj spokojní remeselníci".

Organizácii sa hovorí aj "Púštny piesok" av súčasnej dobe spolupracuje so 43 výrobcami, z ktorých 31 sú ženy. Svoj tovar každý vyrába nezávisle vo svojich dielničkách či domovoch v Marakéši, niektorí ale pracujú v mestečku Essauira, asi 150 km od Marakéša. Následne výrobky za spravodlivú odmenu podľa princípov Fair Trade predávajú Orientu. Tá ich potom môže vďaka väčšiemu objemu ľahšie exportovať do sveta.

Približné rozmery: dĺžka 46 cm, šírka 23 cm, výška 32 cm plus výška uší 35 cm. Vonkajšie rozmery dna: dĺžka 32 cm, šírka 17 cm.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu