Prírodné kakaové hnojivo na záhradu, 1,5 kg

Čisto prírodné hnojivo vytriedené z bio kakaových bôbov s množstvom živín, ktoré sa do pôdy uvoľňujú postupne.

Skladom (>10 ks)
Kód: FO-HNOJIVO
4,59 € 3,79 € bez DPH 3,06 € / 1 kg
Kategória: Ďalšie rôzne ručne vyrábané výrobky
Hmotnosť: 1.504 kg
Bezlepkové: ano
Bio: ne
Hmotnost: 1,5 kg
Fairobchod: Fair trade garance Fairobchod

Jednoduché, ale výživné a čisto prírodné hnojivo či mulč, ktoré nájde uplatnenie na záhrade, zeleninových záhonoch aj u črepníkových rastlín. Tvorí ho odpad z triedenia bio nepražených i pražených kakaových bôbov ako kakaové šupky, zlomené, rozdrvené, placaté či príliš malé kakaové bôby, rôzne lístočky a vetvičky. Môže obsahovať aj pár pražených kávových zŕn či malé množstvo sušených lístkov čajovníka, rooibosu či maté.

Prírodné hnojivo z bio a fair trade surovín dodáva pôde živiny prirodzeným spôsobom, nezanáša substrát a podporuje pôdne baktérie. Rastliny dostávajú živiny v najprirodzenejšej podobe a dokážu ich spracovať lepšie ako umelé. Vďaka svojmu pestrejšiemu zloženiu hnojivo dodáva výživu postupne tak, ako sa predtým rozpadajú drobnejšie časti a iné sa rozkladajú pozvoľna.

Kakaové bôby a šupky tiež dobre zadržujú vodu a udržujú pôdu mäkkú. Majú kyslé pH a do určitej miery odrádzajú slimáky. Hnojivo môžete využiť aj ako exotický, sčasti ozdobný mulč, či už samotný alebo zmiešaný s kôrou alebo iným druhom mulča. Chemické hnojivá pôdu pozvoľna zanášajú prebytočnými látkami a tie postupom času vyžadujú stále viac starostlivosti. Prírodné hnojivo naopak pôdny život podporuje a umožňuje zemine dýchať a zadržiavať vodu.

Dostupnosť závisí od aktuálneho množstva vytriedenej suroviny a je možné počítať len s približne 1 novým balením týždenne.
POZOR - nie je určené na konzumáciu!

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu