Prepletené srdcia z olivového dreva z Palestíny, 5 cm

Ručne vyrezané, vzájomne prepletené, drevené srdcia s jedinečnou kresbou starého olivového dreva. Krásny symbol s aurou starej Palestíny a biblických časov.

Položka bola vypredaná…
Momentálne nedostupné
Kód: EL517418
16,83 € 13,91 € bez DPH 16,83 € / 1 ks
Kategória: Ďalšie rôzne ručne vyrábané výrobky
Hmotnosť: 0.02 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
El Puente: Fair trade garance El Puente
Položka bola vypredaná…

Dve vzájomne prepletené srdcia ručne vyrezané z cenného a dekoratívneho olivového dreva v starej Palestíne. Každé srdce má inú kresbu, typickú pre staré olivové drevo. Jedno srdce je vyrezané z jedného kusu dreva, druhé sa skladá z dvoch dielov, ktoré sú k sebe zlepené. Krásny darček aj symbol, navyše s aurou olivového dreva, biblických časov a fair trade príbehom.

Tradícia a umenie výroby z olivového dreva je v Palestíne stará tisíce rokov ao livové drevo na výrobu týchto srdiečok pochádza z miestnych olivovníkov. Ide o pomerne zložitý proces, ktorý si vyžaduje mnoho skúseností. Remeselníci najskôr dajú malému kúsku dreva hrubý, abstraktný tvar. Následne presnými rezmi vystupujú z dreva jednotlivé motívy a sú spracované detaily. Nakoniec je výrobok brúsený brúsnym papierom, aby sa odstránili nerovnosti, a prípadne je nalakovaný.

Ručné práce z prírodného materiálu - každý kus je jedinečný originál a líšia sa kresbou aj farbou použitého dreva, nadrobno aj tvarom a veľkosťou výrobku.

Rozmery: cca 5 x 5 cm.

Ručne vyrezaný v Palestíne v rámci Fair Trade projektu

Podobne ako iné osady na Západnom brehu je aj Beith Sahour, odkiaľ pochádza táto srdiečka, izolovaný od zvyšku sveta. Len doručenie obyčajnej pošty tu trvá aj šesť týždňov. V dobrých časoch chodilo do malých obchodov remeselníkov mnoho zákazníkov. V čase krízy, kvôli nestabilnej politickej situácii, je však prístup zákazníkov k tovaru veľmi ťažký, často až nemožný.
V polovici 80. rokov preto palestínski umelci spojili svoje sily a postavili sa rastúcemu izraelskému tlaku na ich izoláciu. Založili organizáciu HolyLand Handicraft Cooperative Society (so sídlom práve v Beith Sahour), ktorá zaisťuje prístup na zahraničný trh prostredníctvom spolupráce s Fair Trade organizáciami v Európe.
Drevo pochádza iba z miestnych olivovníkov a výrobky z neho sú hlavným produktom „našich“ remeselníkov. Jedným z nich je aj Ashraf Jaraiseh, ktorý otvoril svoju dielňu v roku 1991 a dnes zamestnáva dvoch ďalších ľudí. Spoločne vyrába mnoho rôznych výrobkov z olivového dreva ako sú kríže, figúrky, vianočné ozdoby, betlehémy alebo postieľky.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu