Poháre z fliaš od vína zo Zanzibaru, číre, 220 ml

3 originálne poháre z recyklovaných fliaš od vína či iného alkoholu, ktoré zanechali turisti na Zanzibare. Vtipný recyklačný Upcycling program.

Položka bola vypredaná…
Vypredané
Kód: EZ10675
21,73 € 17,96 € bez DPH 7,24 € / 1 ks
Kategória: Ďalšie rôzne ručne vyrábané výrobky
Hmotnosť: 0.58 kg
Hmotnost: 220 ml
Objem: 220 ml
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Položka bola vypredaná…

Šmrncovná sada 3 pohárov s objemom 220 ml vyrobených z použitých fliaš od vína či iného alkoholu, ktoré zanechali turisti na ostrove Zanzibar. Recyklovaný odpad, ktorý môže ďalej dobre slúžiť, je ukážkovým príkladom hnutia Upcyclingu – staré veci s novým využitím; alebo tiež premena nepotrebných produktov na tovar s vyššou úžitkovou hodnotou.

Ostatne názov výrobného družstva Chako vo svahilčine znamená "vaše" a nič tak dobre nevystihuje ich tovar, ako toto slovo.

Poctivo zaplatená ručná práca - každý kus je originál a od fotografie sa môže ľahko líšiť veľkosťou, tvarom aj farbou v závislosti od použitej fľaše.

Ručne vyrobená v rámci Fair Trade projektu Chako na Zanzibare

Tieto originálne poháre vyrábajú ľudia zo sociálneho podniku Chako pôsobiaci v Mwanakwarekwe na Zanzibare. V roku 2010 to bola len malinká dielňa v hoteli Zenji, kde miestna žena vyrábala tovar z recyklovaného odpadu hostí. O jej výrobky bol stále väčší záujem, a tak vzniklo Chako, ktorého poslaním je rozšíriť ekonomické príležitosti na ostrove, obohatiť sortiment miestnych remeselníkov a osloviť ďalšie trhy.

Produkty Chako sú vyrobené z recyklovaných materiálov. Nielen že vytvára niečo krásne z odpadu, ale ukazuje aj ľuďom, ako odpad využívať a podporuje udržateľnosť. To je obzvlášť na ostrove, kam prichádza stále viac turistov, veľmi dôležité.

V roku 2015 sa Chako tiež ako prvá na Zanzibare hrdo prihlásila k svetovej fair trade organizácii World Fair Trade Organization, ktorá ich prepojila so spravodlivými obchodníkmi a pomáha zlepšiť kvalitu a dizajn produkcie.

Spôsob práce Chako

Pôvodne tu pracovali podľa konceptu Tourist2Tourist – vyrábali pre turistov suveníry z odpadu, ktorý tu turisti produkujú. Turisti tak môžu svoj negatívny vplyv obmedziť pozitívnym spôsobom. Dnes však Chako výrobky nedodáva iba turistom, ale aj ďalším ľuďom po celom svete. Podporuje a povzbudzuje miestnych remeselníkov, väčšinou ženy, aby boli kreatívni a umeleckí bez obmedzení. Chako povznáša ľudí aj materiál.

Chako zbiera prázdne fľaše v hoteloch a letoviskách a zavádza koncept recyklácie v každodennom živote miestnych ľudí. Ručne si tiež postavili sklársku pec, jedinú na Zanzibare, ktorá umožňuje vyrábať unikátne, krásne sklenené korálky a šperky. Zo starých časopisov vyrába rôzne druhy papierových závesov a zo starých bavlnených plachiet lodí, ktoré vozia turistov po mori, šijú parádne tašky.

Rozmery :
Objem: 220 ml.
Výška: 8 cm.
Vonkajší priemer: 7 cm.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu