Podšálka z dreva albízie z Filipín, 8 cm

Drevená podšálka na hrnčeky či malý tanierik na desiatu ručne vyrobený z albíziového dreva saman na ostrove Luzon na Filipínach.

Položka bola vypredaná…
Dlhodobo nedostupné
Kód: CO091066
5,18 € 4,28 € bez DPH 5,18 € / 1 ks
Kategória: Ručne robené tácky, podnosy a dosky
Hmotnosť: 0.023 kg
Contigo: Fair trade garance Contigo
Položka bola vypredaná…

Univerzálny malý tanierik či podšálka so svojou prirodzenou farbou a kresbou ručne vyrezaný z dreva albízie saman (Albizia saman) z najväčšieho filipínskeho ostrova Luzon. Hodí sa na malú desiatu rovnako dobre ako podšálka pod hrnček. Pri nepretržitom dohľade môžete tanierik využiť aj ako misku pod sviečku (nenechajte ju na tácke dohorieť). Exotické drevo albízie, rozšírené v trópoch a subtrópoch Zeme, má krásnu kresbu a vyžaruje harmóniu a teplo.

Podšálka nie je lakovaná ani voskovaná, a tak ju odporúčame udržiavať pravidelným mazaním rastlinným olejom, napríklad olivovým, ľanovým alebo kokosovým. Výrobok nie je vhodný do umývačky riadu ani mikrovlnnej rúry.

Spravodlivo zaplatená ručná práca z prírodného materiálu - jednotlivé kusy sa teda medzi sebou líšia farbou, štruktúrou dreva, tvarom aj veľkosťou.

Rozmery: vonkajší priemer cca 8,5 cm, výška asi 1 cm.

Tieto drevené výrobky by nikdy nemali byť namočené vo vode dlhšiu dobu, pretože materiál môže vodu nasiaknuť a napučať. Sušenie je najlepšie na vzduchu vo zvislej polohe, aby mohla voda úplne uniknúť. Pravidelné mazanie rastlinnými olejmi predlžuje trvanlivosť.

Od drobných remeselníkov z fair trade organizácie na Filipínach

Spoločnosť Victori Arts & Crafts je rodinný podnik, ktorý vedie pani Maria Lourdes de la Cruz Endriga, známa ako Malú. Tá má dlhoročné skúsenosti so spracovaním dreva av roku 2017 sa s manželom Bobbym presťahovali do provincie Pangasinan na ostrove Luzon, kde sú bohaté porasty albízií, a rekonštruuje tu starú kuraciu farmu na drevársku dielňu.

Získala tu na spoluprácu špecialistu na vyrezávanie, sústruženie, brúsenie i maľovanie dreva a jej firma sa rozrástla do dnešných 38 zamestnancov. Ponúka im bezpečné pracovné prostredie, dobrý príjem, 15 dní platenej dovolenky, zdravotné i nemocenské poistenie, dôchodkové poistenie a majú zaistené všetko pracovné oblečenie a bezpečnostné vybavenie. Kto potrebuje, má v blízkosti dielne aj možnosť prespania zadarmo. Všetok svoj tovar spoločnosť exportuje do zahraničia, najmä Holandska a Nemecka.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu