Panova flauta z Peru, 14x20 cm

Šikovná panova flauta z bambusu, ručne vyrobená v Peru podľa pravidiel fair trade.

Položka bola vypredaná…
Dlhodobo nedostupné
Kód: EL388513
9,23 € 7,63 € bez DPH 9,23 € / 1 ks
Kategória: Ďalšie rôzne ručne vyrábané výrobky
Hmotnosť: 0.05 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
El Puente: Fair trade garance El Puente
Položka bola vypredaná…

Panova flauta je jedným z najstarších hudobných nástrojov, ktorej pôvod siaha až do doby kamennej. Názov „Panova“ pochádza zo starovekej gréckej mytológie, podľa ktorej na flautu po večeroch hrával boh pastierov a stád Pán smutnej piesne pre svoju neopätovanú lásku ku krásnej nymfe Syrinx.

Dnes sa Panove flauty vyrábajú aj z iných materiálov, ale náš výrobca ctí starú tradíciu a stále používa bambus. Také flauty sa stále hojne používajú najmä v juhoamerickej hudbe.

Ručné práce z prírodného materiálu – každý kus je jedinečný originál a môže sa líšiť tvar, veľkosť aj farba. Upozorňujeme, že výrobok nie je profesionálny nástroj! Je plne funkčný, ale nemožno ho porovnávať s flautami, ktoré sa predávajú za rádovo vyššie ceny.

Ručne vyrobená v Peru v rámci Fair Trade projektu CIAP

Napriek tomu, že dnešné Peru bolo s hlavným mestom Cusco stredom inckej ríše, žije dnes takmer štvrtina jeho obyvateľov pod hranicou národnej chudoby. Obzvlášť chudobná je vidiecka populácia, ktorá sa venuje najmä poľnohospodárstvu. A práve s týmito znevýhodnenými producentmi pracuje projekt CIAP (Central Interregional de Artesanos del Perú), ktorého predchodca AIP (Artesania Intercomunal del Perú) bol založený už v roku 1983.
Výrobky sú vyvážané špeciálne založenou organizáciou Intercrafts Peru Sac (založená 2002), ktorú tvorí približne 10 zamestnancov. Do projektu je však zapojených viac ako 300 rodín z 20 rôznych komunít, 70 % tvoria ženy, väčšinou z oblastí Puno, Ayacucho, Arequipa, Piura a Lima.
Cieľom projektu je ukončiť závislosť na vykorisťujúcich priekupníkoch, otvoriť nové trhy, zachovať identitu miestnych ľudí a ich kultúru a zlepšiť príjmy remeselníkov. Dôležité rozhodnutia sa prijímajú spoločne na výročnom valnom zhromaždení, na ktorom sa zúčastňujú dvaja zástupcovia z každej skupiny výrobcov podľa pravidiel Fair Trade. Okrem školenia, výcviku, účtovníckej podpory a pod. ponúka projekt CIAP svojim členom aj mikro úvery na rozjazd a zlepšenie ich produkcie.

Rozmery: 14 x 20 cm.
Hmotnosť: 37 g.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu