Panova flauta z Peru, 14x20 cm

Šikovná panova flauta z bambusu, ručne vyrobená v Peru podľa pravidiel fair trade.

Skladom (>10 ks)
Kód: EL388513
8,80 € 7,27 € bez DPH 8,80 € / 1 ks
Kategória: Ďalšie rôzne ručne vyrábané výrobky
Hmotnosť: 0.05 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
El Puente: Fair trade garance El Puente

Panova flauta je jedným z najstarších hudobných nástrojov, ktorej pôvod siaha až do doby kamennej. Názov „Panova“ pochádza zo starovekej gréckej mytológie, podľa ktorej na flautu po večeroch hrával boh pastierov a stád Pán smutnej piesne pre svoju neopätovanú lásku ku krásnej nymfe Syrinx.

Dnes sa Panove flauty vyrábajú aj z iných materiálov, ale náš výrobca ctí starú tradíciu a stále používa bambus. Také flauty sa stále hojne používajú najmä v juhoamerickej hudbe.

Ručné práce z prírodného materiálu – každý kus je jedinečný originál a môže sa líšiť tvar, veľkosť aj farba. Upozorňujeme, že výrobok nie je profesionálny nástroj! Je plne funkčný, ale nemožno ho porovnávať s flautami, ktoré sa predávajú za rádovo vyššie ceny.

Ručne vyrobená v Peru v rámci Fair Trade projektu CIAP

Napriek tomu, že dnešné Peru bolo s hlavným mestom Cusco stredom inckej ríše, žije dnes takmer štvrtina jeho obyvateľov pod hranicou národnej chudoby. Obzvlášť chudobná je vidiecka populácia, ktorá sa venuje najmä poľnohospodárstvu. A práve s týmito znevýhodnenými producentmi pracuje projekt CIAP (Central Interregional de Artesanos del Perú), ktorého predchodca AIP (Artesania Intercomunal del Perú) bol založený už v roku 1983.
Výrobky sú vyvážané špeciálne založenou organizáciou Intercrafts Peru Sac (založená 2002), ktorú tvorí približne 10 zamestnancov. Do projektu je však zapojených viac ako 300 rodín z 20 rôznych komunít, 70 % tvoria ženy, väčšinou z oblastí Puno, Ayacucho, Arequipa, Piura a Lima.
Cieľom projektu je ukončiť závislosť na vykorisťujúcich priekupníkoch, otvoriť nové trhy, zachovať identitu miestnych ľudí a ich kultúru a zlepšiť príjmy remeselníkov. Dôležité rozhodnutia sa prijímajú spoločne na výročnom valnom zhromaždení, na ktorom sa zúčastňujú dvaja zástupcovia z každej skupiny výrobcov podľa pravidiel Fair Trade. Okrem školenia, výcviku, účtovníckej podpory a pod. ponúka projekt CIAP svojim členom aj mikro úvery na rozjazd a zlepšenie ich produkcie.

Rozmery: 14 x 20 cm.
Hmotnosť: 37 g.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie