Novomanželia vo fľaši z Thajska, 6 cm

Z ručne robeného papiera z moruše ručne vyrobené postavy novomanželov v jednoduchom svadobnom oblečení vo fľaštičke so skrutkovacím viečkom. Roztomilá pozornosť nielen pre zamilovaných.

Skladom (>10 ks)
Kód: EZ55035
6,39 € 5,28 € bez DPH 6,39 € / 1 ks
Kategória: Ďalšie rôzne ručne vyrábané výrobky
Hmotnosť: 0.012 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization

Krásna, milá a decentná pozornosť v podobe svadobného páru v čiernobielom oblečení v malej fľaštičke s hliníkovým skrutkovacím viečkom. Rovnako ako novomanželský pár aj samotný papier je ručne vyrobený z vlákien moruše v dedine Ton Pao na severe Thajska podľa pravidiel fair trade. Originálny papierový tovar tu vyrába rodinný podnik, ktorý vedie žena a na väčšie zákazky najíma aj okolité rodiny remeselníkov.

Drobná pozornosť, ktorá sa nekazí a môže tú chvíľu pripomínať ešte dlho. Navyše sa ľahko schová napríklad do väčšieho svadobného daru, alebo priloží k zásnubnému prsteňu a určite milo prekvapí.

Spravodlivo zaplatená ručná práca z papiera - každý kus je originálom a vzájomne sa nadrobno líšia tvarmi, veľkosťou i farbami. Na fotografii sú dve vyrábané varianty. Pokiaľ jednu z nich preferujete, napíšte nám prosím do poznámky, ak ju budeme mať práve na sklade, vyjdeme Vám v ústrety.

Rozmery liekovky: výška 5,8 cm, priemer 2 cm.

Od drobných remeselníkov z Fair Trade projektu v Thajsku

Nadáciu pre rozvoj vidieckych oblastí FEDRA založil budhistický mních v chráme v meste Chiangmai ako program rozvoja poľnohospodárskych komunít v severnom Thajsku. Je tiež členom exportného združenia Y-Development, ktoré pracuje už s viac ako 50 skupinami drobných výrobcov. Tá bola založená v 80. rokoch thajskou pobočkou medzinárodnej organizácie YMCA, pretože obyčajné skupiny výrobcov v tom čase nemohli získať vývoznú licenciu na svoj tovar, a predávať tak svoju produkciu za hranicami krajiny. Y-Development je preto súkromná spoločnosť, ktorá hneď od začiatku nadväzovala vzťahy s európskymi organizáciami spravodlivého obchodu Fair Trade.

Na severe Thajska poľnohospodárstvo len ťažko zaistí sebestačnosť obyvateľov dedín, a tak sa farmári mimo obdobia siatia a zberu radi venujú tradičnej remeselnej výrobe. Pre rôzne oblasti sú typické rôzne výrobky, najmä keramické, textilné a papierové.
Ľudia z dediny Ton Pao sa po generácie špecializujú na ručnú výrobu papiera z vlákien moruše a jeho ďalšie spracovanie na rôzne umelecké papierové výrobky. Naše výrobky pochádzajú z miestneho rodinného podniku, ktorý vedie žena a zamestnáva už 20 remeselníkov. V závislosti od veľkosti objednávok si papier vyrába sami, alebo do produkcie zapoja aj okolité rodiny v dedine. Pre mnohých farmárov tak výroba papiera podľa pravidiel fair trade znamená vysnenú príležitosť, ako sa uživiť vlastnou prácou a nebyť závislý len na vrtkavej poľnohospodárskej produkcii.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu