Nákupná taška Juta namiesto plastu z Bangladéša, 40 cm

Prírodná nákupná taška, na ktorú budete hrdí. Je tučne vyrobená výhradne z juty a hrdý nápis "juta namiesto plastu" nedáva nikoho na pochybách o jej udržateľnosti aj pevnosti.

Skladom (> 10 ks)
Kód: EL494658
4,62 € 3,82 € bez DPH 4,62 € / 1 ks
Kategória: Ručne robené koše a tašky
Hmotnosť: 0.075 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
El Puente: Fair trade garance El Puente

Udržateľná nákupná taška pre zodpovedných nakupujúcich, pre ktorých je jej motto "juta namiesto plastu" vyjadrením vlastného presvedčenia a príspevku k zodpovednejšej spotrebe. Podľa pravidiel fair trade tašku ručne uplietli ženy v Bangladéši výhradne z juty. Práve ony sú tými, pre ktoré sú prírodné materiály prirodzené a zároveň sú silne ohrozené bezohľadnou spotrebou sveta.

Sieťovka z odolného a pevného prírodného materiálu, s ktorou bude radosť nakupovať. Možno sa na vás aj niekto s pochopením usmeje a nabudúce si tiež vezme tašku bez plastu.

Spravodlivo zaplatená ručná práca z prírodného materiálu - každý kus je originál a líši sa veľkosťou, tvarom aj farbou.

Rozmery: šírka aj výška cca 40 cm, vnútorná výška uší cca 22 cm.
Hmotnosť: cca 73 g.

Ručne upletená v Bangladéši v rámci fair trade projektu

Ručne vyrobili krajčírky organizácie CORR - The Jute Works, ktorá podporuje ženské družstvá v Bangladéši už od roku 1973. Práve na začiatku 70. rokov takéto prvé družstvá zakladali vojnové vdovy a ženy, ktorých rodiny sa stali obeťami veľkej katastrofy v roku 1970. CORR - The Jute Works vytvorila kontakty medzi družstvami a obchodnými organizáciami, zabezpečila spravodlivé mzdy podľa pravidiel Fair Trade a poskytla družstvám žien finančnú a administratívnu podporu.

Dnes s ňou spolupracuje asi 6 500 žien z viac ako 200 družstiev po celej krajine. Družstvá sú už najviac samostatné v produkcii aj účtovníctve, ale pravidelné návštevy zamestnancov organizácie CORR - The Jute Works zaisťujúce školenie ďalej rozvíja schopnosti a zručnosti žien a ich uplatnenie sa na trhu av spoločnosti.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie