Nákupná taška Juta namiesto plastu z Bangladéša, 40 cm

Prírodná nákupná taška, na ktorú budete hrdí. Je tučne vyrobená výhradne z juty a hrdý nápis "juta namiesto plastu" nedáva nikoho na pochybách o jej udržateľnosti aj pevnosti.

Položka bola vypredaná…
Momentálne nedostupné
Kód: EL494658
4,62 € 3,82 € bez DPH 4,62 € / 1 ks
Kategória: Ručne robené koše a tašky
Hmotnosť: 0.075 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
El Puente: Fair trade garance El Puente
Položka bola vypredaná…

Udržateľná nákupná taška pre zodpovedných nakupujúcich, pre ktorých je jej motto "juta namiesto plastu" vyjadrením vlastného presvedčenia a príspevku k zodpovednejšej spotrebe. Podľa pravidiel fair trade tašku ručne uplietli ženy v Bangladéši výhradne z juty. Práve ony sú tými, pre ktoré sú prírodné materiály prirodzené a zároveň sú silne ohrozené bezohľadnou spotrebou sveta.

Sieťovka z odolného a pevného prírodného materiálu, s ktorou bude radosť nakupovať. Možno sa na vás aj niekto s pochopením usmeje a nabudúce si tiež vezme tašku bez plastu.

Spravodlivo zaplatená ručná práca z prírodného materiálu - každý kus je originál a líši sa veľkosťou, tvarom aj farbou.

Rozmery: šírka aj výška cca 40 cm, vnútorná výška uší cca 22 cm.
Hmotnosť: cca 73 g.

Ručne upletená v Bangladéši v rámci fair trade projektu

Ručne vyrobili krajčírky organizácie CORR - The Jute Works, ktorá podporuje ženské družstvá v Bangladéši už od roku 1973. Práve na začiatku 70. rokov takéto prvé družstvá zakladali vojnové vdovy a ženy, ktorých rodiny sa stali obeťami veľkej katastrofy v roku 1970. CORR - The Jute Works vytvorila kontakty medzi družstvami a obchodnými organizáciami, zabezpečila spravodlivé mzdy podľa pravidiel Fair Trade a poskytla družstvám žien finančnú a administratívnu podporu.

Dnes s ňou spolupracuje asi 6 500 žien z viac ako 200 družstiev po celej krajine. Družstvá sú už najviac samostatné v produkcii aj účtovníctve, ale pravidelné návštevy zamestnancov organizácie CORR - The Jute Works zaisťujúce školenie ďalej rozvíja schopnosti a zručnosti žien a ich uplatnenie sa na trhu av spoločnosti.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu