Nákupná taška cez rameno z juty a sárí z Bangladéša

Výborná nákupná taška s dlhými ušami, ktorá je praktická a udržateľná zároveň. Odolnú jutu zdobí recyklovaná látka zo sárí, ktorá chráni aj široké uši pre vaše väčšie pohodlie.

Položka bola vypredaná…
Momentálne nedostupné
Kód: EL475992
41,96 € 34,68 € bez DPH 41,96 € / 1 ks
Kategória: Ručne robené koše a tašky
Hmotnosť: 0.817 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
El Puente: Fair trade garance El Puente
Položka bola vypredaná…

Praktická a udržateľná nákupná taška ručne upletená z juty a vyradených sárí v Bangladéši podľa pravidiel fair trade. Jedinečná taška z odolného a pevného prírodného materiálu a zdobením z recyklovanej látky. Vďaka dlhým a širokým rukovätiam nákup pohodlne a bezpečne donesiete domov v ruke aj cez rameno. Šikovná taška aj na piknik a podobné udalosti.

Spravodlivo zaplatená ručná práca z prírodného materiálu - každý kus je originál a líši sa veľkosťou, tvarom a najmä farbami.

Rozmery cca: dĺžka až 47 cm, šírka 26 cm, výška 26 cm, výška uší 33 cm.
Hmotnosť: cca 815 g.

Ručne vyrobená v Bangladéši v rámci fair trade projektu

Tašku vyrobili tradičným spôsobom drobní remeselníci v Bangladéši pre organizáciu Dhaka Handicrafts, ktorá si kladie za cieľ zlepšiť prístup miestnych šikovných ľudí na trh s remeselnými produktmi. Ponúka predfinancovanie produkcie, vzdelávacie kurzy, štipendiá pre deti remeselníkov ak dispozícii je aj malý úverový fond na mikropôžičky. Ženy požívajú zvláštne výhody pri tehotenstve a na začiatku materstva.

Do projektu sa zapojilo už 1375 rodín organizovaných do 31 rôznych skupín podľa materiálu, s ktorým pracujú. Prospech z fair trade produkcie tak má takmer 7000 ľudí po celej Bangladéši. Väčšina sú ženy z nižších kást a remeselná produkcia tvorí asi 50% príjmov domácností. Zvyšok pripadá na tradičné poľnohospodárstvo a zmluvné práce.

Dhaka Handicrafts podporuje aj zakladanie družstiev remeselníkov, kde kladie dôraz na demokraticky volené vedenie a spôsob odmeňovania ľudí. Také družstvá šetria náklady pri spoločnom nákupe surovín aj doprave a ľahšie sa realizujú infraštruktúrne projekty stavby potrubia pitnej vody či sanitárnych zariadení.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie