Nákupná taška cez rameno z juty a sárí z Bangladéša

Výborná nákupná taška s dlhými ušami, ktorá je praktická a udržateľná zároveň. Odolnú jutu zdobí recyklovaná látka zo sárí, ktorá chráni aj široké uši pre vaše väčšie pohodlie.

Položka bola vypredaná…
Momentálne nedostupné
Kód: EL475992
41,96 € 34,68 € bez DPH 41,96 € / 1 ks
Kategória: Ručne robené koše a tašky
Hmotnosť: 0.817 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
El Puente: Fair trade garance El Puente
Položka bola vypredaná…

Praktická a udržateľná nákupná taška ručne upletená z juty a vyradených sárí v Bangladéši podľa pravidiel fair trade. Jedinečná taška z odolného a pevného prírodného materiálu a zdobením z recyklovanej látky. Vďaka dlhým a širokým rukovätiam nákup pohodlne a bezpečne donesiete domov v ruke aj cez rameno. Šikovná taška aj na piknik a podobné udalosti.

Spravodlivo zaplatená ručná práca z prírodného materiálu - každý kus je originál a líši sa veľkosťou, tvarom a najmä farbami.

Rozmery cca: dĺžka až 47 cm, šírka 26 cm, výška 26 cm, výška uší 33 cm.
Hmotnosť: cca 815 g.

Ručne vyrobená v Bangladéši v rámci fair trade projektu

Tašku vyrobili tradičným spôsobom drobní remeselníci v Bangladéši pre organizáciu Dhaka Handicrafts, ktorá si kladie za cieľ zlepšiť prístup miestnych šikovných ľudí na trh s remeselnými produktmi. Ponúka predfinancovanie produkcie, vzdelávacie kurzy, štipendiá pre deti remeselníkov ak dispozícii je aj malý úverový fond na mikropôžičky. Ženy požívajú zvláštne výhody pri tehotenstve a na začiatku materstva.

Do projektu sa zapojilo už 1375 rodín organizovaných do 31 rôznych skupín podľa materiálu, s ktorým pracujú. Prospech z fair trade produkcie tak má takmer 7000 ľudí po celej Bangladéši. Väčšina sú ženy z nižších kást a remeselná produkcia tvorí asi 50% príjmov domácností. Zvyšok pripadá na tradičné poľnohospodárstvo a zmluvné práce.

Dhaka Handicrafts podporuje aj zakladanie družstiev remeselníkov, kde kladie dôraz na demokraticky volené vedenie a spôsob odmeňovania ľudí. Také družstvá šetria náklady pri spoločnom nákupe surovín aj doprave a ľahšie sa realizujú infraštruktúrne projekty stavby potrubia pitnej vody či sanitárnych zariadení.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu