Mramorový mažiar s tĺčikom z Indie, 10 cm

Krásny a odolný mažiar s tĺkom ručne vyrobený zo šedého mramoru v Indii. Tradičný výrobok z tradičného materiálu, ktorý je odolný a chemicky ľahostajný k obsahu.

Skladom (4 ks)
Kód: GL496718
18,43 € 15,23 € bez DPH 18,43 € / 1 ks
Kategória: Ďalšie rôzne ručne vyrábané výrobky
Hmotnosť: 0.819 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Globo: Fair trade garance Globo

Veľmi pekný mažiar s tĺkom v Indii ručne vyrobený z odolného šedého mramoru podľa pravidiel fair trade. Moždiar si uchováva prirodzenú štruktúru kameňa, je odolný a chemicky ľahostajný k potravinám, koreniu i bylinkám, ktoré v ňom budete trieť či drviť. Tĺk je tiež celý kamenný, bez železného zakončenia.

Najstaršie nájdené mažiare pochádzajú z doby snáď pred 37 000 rokov, kedy mali podobu len kamennej jamky s kamenným tĺčikom. Používali sa v stredovekých kuchyniach a stále viac sa pri príprave jedla využívajú aj dnes.

Mramor je hornina s obsahom kalcitu, ktorý bol obľúbeným stavebným materiálom starovekých civilizácií a pre gréckych a rímskych sochárov sa stal symbolom tradičného a vycibreného vkusu. Šedý mramor má potom najvyššiu odolnosť voči elektrickému poľu zo všetkých troch farieb mramoru (biely, šedý a modrý).

Spravodlivo zaplatená ručná práca z prírodného materiálu - jednotlivé kusy sa teda medzi sebou drobne líšia farbou, štruktúrou kameňa, tvarom aj veľkosťou výrobku.

Rozmery: priemer cca 10 cm, výška asi 5 cm.

Od drobných remeselníkov z fair trade organizácie v Indii

Naša partnerská organizácia Pushpanjali (v hindčine veniec) je jednou z najstarších organizácií spravodlivého obchodu v Indii. Nosnou myšlienkou, s ktorou ju v roku 1982 založilo 5 zoskupení výrobcov, bola pomoc sociálne a ekonomicky znevýhodneným ľuďom v meste Agra a okolí dosiahnuť bezpečný príjm a lepšiu kvalitu života.

V roku 2015 v Agre s podporou nemeckej Globo Fair Trade Partner dokončila novú budovu na výrobu tovaru z pieskovca, mastenca, mramoru a dreva, ktorá výrazne zlepšuje pracovné podmienky remeselníkov. Hala má moderný vetrací systém, ktorý odsáva prach z brúsenia, poskytuje dostatok priestoru a svetla a má vlastné sociálne zariadenie.

Okrem fair trade je Pushpanjali aktívny aj v ďalších sociálnych a environmentálnych projektoch pre remeselné komunity. Napríklad už od roku 2004 prevádzkuje v budove školy blízko Agry zdravotnícke zariadenie „Medical Check-up Camp“, v ktorom pravidelne každý mesiac ošetrí asi 200 pacientov. V prípade vážnych chorôb Pushpanjali financuje pobyt v nemocnici v Agre. Organizuje tiež osvetové akcie pre verejnosť o otázkach životného prostredia, pri ktorých okrem iného rozdáva a vysádza mladé stromčeky a distribuuje materiály o možnostiach likvidácie odpadu.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie