Mramorový mažiar s tĺčikom z Indie, 10 cm

Krásny a odolný mažiar s tĺkom ručne vyrobený zo šedého mramoru v Indii. Tradičný výrobok z tradičného materiálu, ktorý je odolný a chemicky ľahostajný k obsahu.

Skladom (7 ks)
Kód: GL496718
18,43 € 15,23 € bez DPH 18,43 € / 1 ks
Kategória: Ďalšie rôzne ručne vyrábané výrobky
Hmotnosť: 0.819 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Globo: Fair trade garance Globo

Veľmi pekný mažiar s tĺkom v Indii ručne vyrobený z odolného šedého mramoru podľa pravidiel fair trade. Moždiar si uchováva prirodzenú štruktúru kameňa, je odolný a chemicky ľahostajný k potravinám, koreniu i bylinkám, ktoré v ňom budete trieť či drviť. Tĺk je tiež celý kamenný, bez železného zakončenia.

Najstaršie nájdené mažiare pochádzajú z doby snáď pred 37 000 rokov, kedy mali podobu len kamennej jamky s kamenným tĺčikom. Používali sa v stredovekých kuchyniach a stále viac sa pri príprave jedla využívajú aj dnes.

Mramor je hornina s obsahom kalcitu, ktorý bol obľúbeným stavebným materiálom starovekých civilizácií a pre gréckych a rímskych sochárov sa stal symbolom tradičného a vycibreného vkusu. Šedý mramor má potom najvyššiu odolnosť voči elektrickému poľu zo všetkých troch farieb mramoru (biely, šedý a modrý).

Spravodlivo zaplatená ručná práca z prírodného materiálu - jednotlivé kusy sa teda medzi sebou drobne líšia farbou, štruktúrou kameňa, tvarom aj veľkosťou výrobku.

Rozmery: priemer cca 10 cm, výška asi 5 cm.

Od drobných remeselníkov z fair trade organizácie v Indii

Naša partnerská organizácia Pushpanjali (v hindčine veniec) je jednou z najstarších organizácií spravodlivého obchodu v Indii. Nosnou myšlienkou, s ktorou ju v roku 1982 založilo 5 zoskupení výrobcov, bola pomoc sociálne a ekonomicky znevýhodneným ľuďom v meste Agra a okolí dosiahnuť bezpečný príjm a lepšiu kvalitu života.

V roku 2015 v Agre s podporou nemeckej Globo Fair Trade Partner dokončila novú budovu na výrobu tovaru z pieskovca, mastenca, mramoru a dreva, ktorá výrazne zlepšuje pracovné podmienky remeselníkov. Hala má moderný vetrací systém, ktorý odsáva prach z brúsenia, poskytuje dostatok priestoru a svetla a má vlastné sociálne zariadenie.

Okrem fair trade je Pushpanjali aktívny aj v ďalších sociálnych a environmentálnych projektoch pre remeselné komunity. Napríklad už od roku 2004 prevádzkuje v budove školy blízko Agry zdravotnícke zariadenie „Medical Check-up Camp“, v ktorom pravidelne každý mesiac ošetrí asi 200 pacientov. V prípade vážnych chorôb Pushpanjali financuje pobyt v nemocnici v Agre. Organizuje tiež osvetové akcie pre verejnosť o otázkach životného prostredia, pri ktorých okrem iného rozdáva a vysádza mladé stromčeky a distribuuje materiály o možnostiach likvidácie odpadu.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu