Morská soľ Khoisan z JAR jemná, 500 g

Ručne zbieraná gourmet morská soľ s prirodzeným obsahom 84 rôznych minerálov a stopových prvkov. Bez mikroplastov, plnív a protispekacích látok.

Položka bola vypredaná…
Momentálne nedostupné
Kód: EL512086
5,24 € 4,68 € bez DPH 10,48 € / 1 kg
Kategória: Fair trade korenie a morská soľ
Hmotnosť: 0.529 kg
Bezlepkové: ano
Bio: ne
Hmotnost: 500 g
Vegan: ano
El Puente: Fair trade garance El Puente
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Fair4Life: Certifikace Fair for Life
Položka bola vypredaná…

Úplne unikátna jemná, či skôr polohrubá, morská soľ, ocenená ako jedna z najlepších morských solí sveta. Gourmet morská soľ s prirodzeným obsahom 84 minerálnych látok a stopových prvkov s nezameniteľnou a jedinečnou delikátnou chuťou a vôňou. Čisto prírodný Fair Trade morská soľ s príbehom starým ako soľ sama. Čistá, nezaťažená súčasným znečistením morskej vody, bez mikroplastov, bez plnív, bez umelo pridaného jódu, bez protispekacích látok. Morská soľ, pre ktorú si spomeniete na všetky superlatívy a nebude to stačiť. Soľ nie je ani mletá či drvená, iba zbieraná a preosievaná.

Vznik morskej soli

Túto jedinečnú morskú soľ ručne žnú muži z rybárskej dediny Velldriff v zátoke svätej Heleny na západnom pobreží Juhoafrickej republiky. Práve tu sa nachádza minimálne 400 rokov staré podzemné soľné jazero, kam presakuje morská voda Atlantického oceánu. Na kyslík bohatá studená morská voda sem prechádza cez niekoľko rôznych vrstiev zeme, ako je kremičitý piesok a vápence z mušlí a ílu. Táto geologická formácia so silnou vrstvou prírodného filtra tak dáva vzniknúť morskej soli, ktorá v sebe nenesie súčasné znečistenie morskej vody. Soľ je úplne čistá, bez mikroplastov aj ťažkých kovov ako je olovo, kadmium alebo ortuť.

Bohatosť morskej soli

Soľ je nerafinovaná a umelo nebielená. Zachováva si tak všetkých svojich 84 minerálnych látok a stopových prvkov, ktoré prirodzene získala pri svojej filtrácii v podzemí. Jedným z nich je aj jód v prírodnej organickej podobe. Táto morská soľ preto nie je dodatočne jodidovaná obvyklým anorganickým jódom, ktorého používanie je trochu sporné. Oproti bežným rafinovaným kuchynským soliam, ktoré sa skladajú len z chloridu a sodíka, KhoiSan gourmet morská soľ obsahuje všetky cenné minerály a stopové prvky, ktoré naše telo potrebuje, a to v prírodnom stave. Ide o poklad, biele zlato sušené na slnku a vetre, ktoré nám príroda dala do rúk pre tie najnáročnejšie použitie a pre naše zdravie.

Spracovanie morskej soli

Morská soľ sa tvorí v soľných záhradách na pobreží od októbra do marca pôsobením slnka a vetra. Vzniknuté kryštáliky sa potom ručne zbierajú a presievajú na rôzne veľkosti od jemnej po hrubú. Táto prvotriedna soľ sa nedrví ani nemele, iba triedi. Vo výslednom balíčku preto môžete odhaliť drobné odchýlky vo veľkosti kryštálov soli, ale aj vďaka tomu si soľ zachováva plný obsah minerálov. Nepridávajú sa žiadne umelé prísady ani protispekacie látky.
Všetku ručnú prácu na soľných záhradách zastávajú výhradne muži. Ženy potom výsledný produkt balia. Obrázky kreslí dcéra Joan manželov Schrauwenových, ktorí firmu v roku 1991 založili. Produkt tak kompletne vzniká v samotnej Juhoafrickej republike s využitím iba energie zo slnka a CO 2 neutrálne.
Vďaka certifikácii Fair for Life máte istotu, že aj dnes, keď firma vyrástla, dostávajú miestni ľudia za svoju prácu na juhoafrickom slnku dôstojnú odmenu. Garantuje nezávislá švajčiarska certifikačná inštitúcia Ecocert IMO s medzinárodnou autoritou.

Soľ nad zlato

Celý život na zemi je odvodený od zmesi vody a soli v pradávnych dobách. Slaná voda je pôvodom života a ani dnes by bez soli nebolo života. Podľa niektorých názorov nemá bežná rafinovaná soľ s tou prírodnou už nič spoločné a jej nadužívanie vedie k dlhodobo podráždenému zdravotnému stavu. Po návrate k prírodnej soli sa pritom mnohým pacientom s vysokým tlakom krvný tlak vrátil do normálu. Používajte prírodnú soľ ako korenie a udržte si svoje zdravie.

Zloženie: 100% ručne zberaná jemná morská soľ bez plastov, plnív a iných prídavných látok.
Uchovávajte v chlade a suchu.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu