Morská soľ Fleur de Sel z Libanonu, 100 g

Ručne zbierané morské soľné kvety Fleur de Sel, ktoré sa pôsobením vetra, slnka a vody utvorili na pobreží Stredozemného mora v Libanone.

Skladom (>10 ks)
Kód: EL434470
3,67 € 3,28 € bez DPH 3,67 € / 100 g
Kategória: Fair trade korenie a morská soľ
Hmotnosť: 0.208 kg
Bezlepkové: ano
Bio: ne
Hmotnost: 100 g
Vegan: ano
El Puente: Fair trade garance El Puente
WFTO: Garance World Fair Trade Organization

Vynikajúca morská soľ tvorená ušľachtilými krištáľovými kvetmi morskej soli, ktoré sa utvorili na pobreží Libanonu. Čisto prírodný Fair Trade morská soľ s príbehom starým ako soľ sama. Nerafinované a umelo nebielené biele zlato sušené na slnku a vetre bez plnív a bez protispekacích látok. Soľ nie je dodatočne jodidovaná obvyklým anorganickým jódom, ktorého používanie je trochu sporné.

Morská soľ Fleur de Sel, ktorú nám príroda dala do rúk pre tie najnáročnejšie použitie, má delikátnu chuť a veľmi jemnú vôňu.

Soľ Fleur de Sel

Francúzske Fleur de Sel, čiže kvety soli, označuje tie najjemnejšie kryštáliky morskej soli, ktoré vznikajú iba pri optimálnej súhre podnebia, slnka, vetra a morskej vody. Táto soľ je prirodzene formovaná len vetrom a slnkom, ľudská ruka ju iba opatrne zbiera. Kvety zo soli, Fleur de Sel, sú označované za kráľovnú všetkých solí alebo kaviár medzi soľami. Vyskytuje sa zriedka a na jej ručný zber je potreba skúseností.

Soľ nad zlato

Celý život na zemi je odvodený od zmesi vody a soli v pradávnych dobách. Slaná voda je pôvodom života a ani dnes by bez soli nebolo života. Podľa niektorých názorov nemá bežná rafinovaná soľ s tou prírodnou už nič spoločné a jej nadužívanie vedie k dlhodobo podráždenému zdravotnému stavu. Po návrate k prírodnej soli sa pritom mnohým pacientom s vysokým tlakom krvný tlak vrátil do normálu. Používajte prírodnú soľ ako korenie a udržte si svoje zdravie.

Zloženie: morská soľ Fleur de Sel 100%.
Uchovávajte v chlade a suchu.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu