Mletá káva z Etiópie, 250 g

Vynikajúca káva s plným telom a vôňou marhúľ a jazmínu z malých kávových záhrad z etiópskej vysočiny Limu. Káva s nezameniteľným čistým chuťovým profilom.

Skladom (>10 ks)
Kód: LO211967
7,78 € 6,95 € bez DPH 31,12 € / 1 kg
Kategória: Mletá káva
Hmotnosť: 0.261 kg
Bezlepkové: ano
Bio: ne
Hmotnost: 250 g
Vegan: ano
Lobodis: Fair trade garance Lobodis

Jedinečná káva arabika (Sidamo-Etopia) .

Káva z Etiópie patrí k najznámejším a najlepším kávam sveta .
Káva Langani je pestovaná poľnohospodármi zo združenia Shileko a Telamo. Svoju bohatú a silnú chuť získava vďaka úrodnej vysokohorskej pôde, vlhkej klíme a vynikajúcej starostlivosti v priebehu pestovania. Plantáže sa rozkladajú v blízkosti rieky Mirgo, ktorá zásobuje poľnohospodárov dostatočným množstvom čistej vody, čo je pre pestovanie kvalitnej kávy nevyhnutné. Káva Langani je arabika triedená prepieraním. Je známa svojou chuťovou vyváženosťou. Langani Moka je arabika a pochádza z Etiópie - krajina "mokka" .
Tento názov je odvodený od názvu mesta Moha (prístavu Jemen) kam sa dlho etiópska káva dovážala. Langani sa pestuje v oblasti Sidamo, ktorej vlastnosti pôdy a podnebia poskytujú káve optimálne rastové podmienky. Kávovníku prospieva zatienenie vyšších rastlín a preto sa často pestuje ako podrast pod banánovníkmi. Náš dodávateľ, francúzska firma Lobodis, spolupracuje so Zväzom poľnohospodárskych družstiev SCFCU, z ktorého kávu Langani Moka .
dováža. Tu je združených 40 družstiev, pričom v každej je 1500 až 3000 poľnohospodárov. SCFCU začal vývoz kávy v roku 2003 na základe FT-certifikácie ôsmich základných družstiev. Pražiareň Lobodis bol jeden z prvých zákazníkov. Spolupráca družstva s certifikovanými odberateľmi FT (napr. Lobodis), znamená priamy a stabilný vzťah s odberateľom, družstvo aktuálne informácie o trhu, dostáva o 20 % vyššiu výkupnú cenu, než je na miestnom trhu a družstvo samo rozhoduje, ako sa naloží s vytvoreným ziskom .

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu