Mastencová miska Lodička z Kene

Šikovná a elegantná miska v tvare úzkej loďky, ktorá sa však nehoupe. Je stabilná az mastenca ručne vyrezaná aj maľovaná v Keni. Rôzne farby.

Položka bola vypredaná…
Vypredané
Kód: EW230812
5,14 € 4,25 € bez DPH 5,14 € / 1 ks
Kategória: Ručne robené košíky, ošítky a misky
Hmotnosť: 0.287 kg
Hmotnost: 287 g
Eine Welt Handel: Fair trade garance Eine Welt Handel Pirsch
Položka bola vypredaná…

Elegantná miska v tvare úzkej loďky, ktorá je stabilná aj pekná zároveň. Drobní remeselníci zo združenia Smolart ju ručne vyrezali z mastenca v juhozápadnej Keni. Aj preto je miska ťažká a nehúpe sa ako skutočná loď. Je maľovaná z vonkajšej strany rôznymi farbami, vždy však jednofarebne. Miska nie je certifikovaná na použitie v mikrovlnnej rúre ani umývačke riadu.

Na výrobu sa používa mastenec, najmäkší minerál na stupnici tvrdosti. Umenie spracovania mastenca sa v rodinách remeselníkov odovzdáva z generácie na generáciu a prebieha výlučne ručne, od ťažby kameňa až po rezbárstvo a maľbu. Muži kameň ťaží, ženy sú potom zodpovedné za jemnú finálnu prácu.

Vnútorná strana misky odhaľuje prirodzenú štruktúru kameňa, ktorý miestami tvoria tmavšie žilky, tiene, mapy či inak farebné oblasti. Nejde o poškriabanie ani chybu materiálu.

Poctivo zaplatená ručná práca - každý kus je originál a môže sa vzájomne líšiť veľkosť, tvar aj farby. Vyrobili ľudia zo združenia Smolart v Keni za spravodlivú odmenu a za férových pracovných podmienok podľa myšlienky fair trade.

Od drobných remeselníkov z Fair Trade projektu v Keni

Misku vyrobili drobní remeselníci z malej svojpomocnej skupiny s názvom Smolart, čo je skratka anglického Small, Medium or Large Art. Tvorí ju približne 200 členov, z ktorých dve tretiny sú ženy, a pracujú v obci Tabaka v juhozápadnej Keni v oblasti, ktorá je známa pre mastenec Kisii. Ten je pomenovaný po miestnom regióne a hlavnom meste a nachádza sa tu v rôznej tvrdosti a odtieňoch.
 

Zmyslom skupiny je dať každému členovi príležitosť pracovať samostatne a na vlastnú zodpovednosť. To je obzvlášť vo vidieckych oblastiach Kene vzácne privilégium. Všetci remeselníci vyrábajú vysoko kvalitné predmety dennej potreby a originálne, jemne vyrezávané dekoratívne predmety. Prostredníctvom Fair Trade potom svoje výrobky predávajú za dôstojné ceny a napĺňajú tak svoj cieľ – zlepšiť životné podmienky vo svojej obci a okolí.

Rozmery: dĺžka 23 cm, šírka 5 cm, výška 2,3 cm.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu