Mastencová miska Lodička z Kene

Šikovná a elegantná miska v tvare úzkej loďky, ktorá sa však nehoupe. Je stabilná az mastenca ručne vyrezaná aj maľovaná v Keni. Rôzne farby.

Skladom (2 ks)
Kód: EW230812
5,14 € 4,25 € bez DPH 5,14 € / 1 ks
Kategória: Ručne robené košíky, ošítky a misky
Hmotnosť: 0.287 kg
Hmotnost: 287 g
Eine Welt Handel: Fair trade garance Eine Welt Handel Pirsch

Elegantná miska v tvare úzkej loďky, ktorá je stabilná aj pekná zároveň. Drobní remeselníci zo združenia Smolart ju ručne vyrezali z mastenca v juhozápadnej Keni. Aj preto je miska ťažká a nehúpe sa ako skutočná loď. Je maľovaná z vonkajšej strany rôznymi farbami, vždy však jednofarebne. Miska nie je certifikovaná na použitie v mikrovlnnej rúre ani umývačke riadu.

Na výrobu sa používa mastenec, najmäkší minerál na stupnici tvrdosti. Umenie spracovania mastenca sa v rodinách remeselníkov odovzdáva z generácie na generáciu a prebieha výlučne ručne, od ťažby kameňa až po rezbárstvo a maľbu. Muži kameň ťaží, ženy sú potom zodpovedné za jemnú finálnu prácu.

Vnútorná strana misky odhaľuje prirodzenú štruktúru kameňa, ktorý miestami tvoria tmavšie žilky, tiene, mapy či inak farebné oblasti. Nejde o poškriabanie ani chybu materiálu.

Poctivo zaplatená ručná práca - každý kus je originál a môže sa vzájomne líšiť veľkosť, tvar aj farby. Vyrobili ľudia zo združenia Smolart v Keni za spravodlivú odmenu a za férových pracovných podmienok podľa myšlienky fair trade.

Od drobných remeselníkov z Fair Trade projektu v Keni

Misku vyrobili drobní remeselníci z malej svojpomocnej skupiny s názvom Smolart, čo je skratka anglického Small, Medium or Large Art. Tvorí ju približne 200 členov, z ktorých dve tretiny sú ženy, a pracujú v obci Tabaka v juhozápadnej Keni v oblasti, ktorá je známa pre mastenec Kisii. Ten je pomenovaný po miestnom regióne a hlavnom meste a nachádza sa tu v rôznej tvrdosti a odtieňoch.
 

Zmyslom skupiny je dať každému členovi príležitosť pracovať samostatne a na vlastnú zodpovednosť. To je obzvlášť vo vidieckych oblastiach Kene vzácne privilégium. Všetci remeselníci vyrábajú vysoko kvalitné predmety dennej potreby a originálne, jemne vyrezávané dekoratívne predmety. Prostredníctvom Fair Trade potom svoje výrobky predávajú za dôstojné ceny a napĺňajú tak svoj cieľ – zlepšiť životné podmienky vo svojej obci a okolí.

Rozmery: dĺžka 23 cm, šírka 5 cm, výška 2,3 cm.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie