Malý cestovateľ Zulu, pripínací

Malý cestovateľ je výrazom nádeje, odvahy žiť a solidarity medzi ľuďmi rôznych kontinentov. Postavička s nádherným príbehom, pásom a spínacím špendlíkom na pripnutie.

Skladom (10 ks)
Kód: CO070212
6,79 € 5,61 € bez DPH 6,79 € / 1 ks
Kategória: Ďalšie rôzne ručne vyrábané výrobky
Hmotnosť: 0.007 kg
Contigo: Fair trade garance Contigo

Roztomilá postavička cestovateľa vybavená pásom Juhoafrickej republiky (samozrejme nie skutočným) a spínacím špendlíkom, pomocou ktorého si budete môcť Malého cestovateľa kamkoľvek pripnúť.

Každý kus je jedinečný výrobok a ťažko sa hľadajú aj dve rovnaké postavy s rovnakou farbou šiat či oblečenia. Malých cestovateľov, veľké 4-5 cm, ručne vyrábajú kvalifikovaní remeselníci postihnutí HIV/AIDS v Juhoafrickej republike zo sklenených korálok, bavlnených nití a drôtu.

Dobrí priatelia sú ako hviezdy. Nie vždy ich vidíte, ale vždy viete, že tam sú. “ (Antoine de Saint-Exupéry)

V jeho páse stojí: som Malý cestovateľ a už teraz mám za sebou cestu cez pol sveta. Môj domov je kráľovstvo Zulov, ale som veľmi rád, že teraz môžem byť s Tebou. Prinášam lásku, odvahu a nádej, ktoré nás budú sprevádzať na všetkých cestách.

Vyrobil ma remeselník, ktorého rodinu alebo jeho samého postihol vírus HIV/AIDS, a kto si ma kúpi, podporuje činnosť Hillcrest AIDS Centre Trust v Juhoafrickej republike.  

Malý cestovateľ z fair trade programu Woza Moya

Woza Moya znamená v jazyku Zulu "Príď, duchu zmeny". Ide o program zamestnanosti na školenie ľudí s HIV/AIDS v remeselných technikách, založený v roku 2002 v rámci organizácie Hillcrest AIDS Center (viac nižšie).

Jeho asi najúspešnejším projektom je práve výroba Malých cestovateľov, z ktorej profituje viac ako 150 rodín a dáva im nový pohľad na život.

Vďaka výrobe týchto drobných postavičiek rodiny večerí, deti chodia do školy, svetlá sa rozsvecujú a voda tečie z kohútikov. ale predovšetkým je obnovená nádej. , hovorí Paula Thompson, zakladateľka a riaditeľka fair trade projektu Woza Moya.

K jeho 15. výročiu úspech zhrnula slovami „Za posledných 15 rokov sme najviac hrdí na to, že projekt je ekonomicky sebestačný a povznáša viac ako 100 žien, ktoré pred príchodom Malého cestovateľa pre seba nevideli žiadnu budúcnosť, ale teraz prosperujú a pre seba a svoje rodiny plánujú 15 rokov nasledujúcich.“

40-45% výrobkov sa predá priamo v Juhoafrickej republike, ale 55-60% Malých cestovateľov rozpráva príbeh centra Hillcrest po celom svete. Chceme im v tomto úsilí čo najviac pomôcť.  

Hillcrest AIDS Center Trust poskytuje nádej

Spoločnosť Hillcrest AIDS Center Trust (HACT) bola založená v roku 1991 ako jedna z prvých mimovládnych organizácií v Južnej Afrike, ktorá reagovala na tunajšiu epidémiu HIV/AIDS. Darí sa jej zachraňovať a zlepšovať životy svojich klientov a vybudovala si povesť významnej a zmysluplnej organizácie. Zaisťuje základné zdravotnícke služby, vzdelávanie najmä v oblasti záhradníctva, poľnohospodárstva a domácej zdravotnej starostlivosti, organizuje svojpomocné skupiny, spravuje peňažný fond pre deti z postihnutých rodín a organizuje potravinový program pre 15 najpostihnutejších rodín.

Zameriava sa najmä na vidiecke a znevýhodnené komunity v Údolí tisíce kopcov. v regióne KwaZulu-Natal. Táto provincia je pre svoju rozmanitosť a krásu nazývaná záhradou Južnej Afriky, bola však tiež dejiskom vojen domorodých Zulov s bielymi Burmi a Britmi. Veľká časť je dávnym domovom národa Zulov, ktorí tu vybudovali aj svoje kráľovstvo.

Na sklonku 19. storočia z neho Briti vytvorili svoj protektorát Zululand, ktorý bol neskôr začlenený do provincie Natal. Dnes ide o 2. najľudnatejší kraj v Juhoafrickej republike a jedno z celosvetových epicentier HIV/AIDS. Viac ako 40 % dospelých je HIV pozitívnych, čo je dvojnásobok aj inak vysokého národného priemeru JAR, ktorý dosahuje 19 %.

 

Výška postavy 4-5 cm.
Hmotnosť cca 5 g.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu