Malý cestovateľ Zulu, pripínací

Malý cestovateľ je výrazom nádeje, odvahy žiť a solidarity medzi ľuďmi rôznych kontinentov. Postavička s nádherným príbehom, pásom a spínacím špendlíkom na pripnutie.

Položka bola vypredaná…
Momentálne nedostupné
Kód: CO070212
6,79 € 5,61 € bez DPH 6,79 € / 1 ks
Kategória: Ďalšie rôzne ručne vyrábané výrobky
Hmotnosť: 0.007 kg
Contigo: Fair trade garance Contigo
Položka bola vypredaná…

Roztomilá postavička cestovateľa vybavená pásom Juhoafrickej republiky (samozrejme nie skutočným) a spínacím špendlíkom, pomocou ktorého si budete môcť Malého cestovateľa kamkoľvek pripnúť.

Každý kus je jedinečný výrobok a ťažko sa hľadajú aj dve rovnaké postavy s rovnakou farbou šiat či oblečenia. Malých cestovateľov, veľké 4-5 cm, ručne vyrábajú kvalifikovaní remeselníci postihnutí HIV/AIDS v Juhoafrickej republike zo sklenených korálok, bavlnených nití a drôtu.

Dobrí priatelia sú ako hviezdy. Nie vždy ich vidíte, ale vždy viete, že tam sú. “ (Antoine de Saint-Exupéry)

V jeho páse stojí: som Malý cestovateľ a už teraz mám za sebou cestu cez pol sveta. Môj domov je kráľovstvo Zulov, ale som veľmi rád, že teraz môžem byť s Tebou. Prinášam lásku, odvahu a nádej, ktoré nás budú sprevádzať na všetkých cestách.

Vyrobil ma remeselník, ktorého rodinu alebo jeho samého postihol vírus HIV/AIDS, a kto si ma kúpi, podporuje činnosť Hillcrest AIDS Centre Trust v Juhoafrickej republike.  

Malý cestovateľ z fair trade programu Woza Moya

Woza Moya znamená v jazyku Zulu "Príď, duchu zmeny". Ide o program zamestnanosti na školenie ľudí s HIV/AIDS v remeselných technikách, založený v roku 2002 v rámci organizácie Hillcrest AIDS Center (viac nižšie).

Jeho asi najúspešnejším projektom je práve výroba Malých cestovateľov, z ktorej profituje viac ako 150 rodín a dáva im nový pohľad na život.

Vďaka výrobe týchto drobných postavičiek rodiny večerí, deti chodia do školy, svetlá sa rozsvecujú a voda tečie z kohútikov. ale predovšetkým je obnovená nádej. , hovorí Paula Thompson, zakladateľka a riaditeľka fair trade projektu Woza Moya.

K jeho 15. výročiu úspech zhrnula slovami „Za posledných 15 rokov sme najviac hrdí na to, že projekt je ekonomicky sebestačný a povznáša viac ako 100 žien, ktoré pred príchodom Malého cestovateľa pre seba nevideli žiadnu budúcnosť, ale teraz prosperujú a pre seba a svoje rodiny plánujú 15 rokov nasledujúcich.“

40-45% výrobkov sa predá priamo v Juhoafrickej republike, ale 55-60% Malých cestovateľov rozpráva príbeh centra Hillcrest po celom svete. Chceme im v tomto úsilí čo najviac pomôcť.  

Hillcrest AIDS Center Trust poskytuje nádej

Spoločnosť Hillcrest AIDS Center Trust (HACT) bola založená v roku 1991 ako jedna z prvých mimovládnych organizácií v Južnej Afrike, ktorá reagovala na tunajšiu epidémiu HIV/AIDS. Darí sa jej zachraňovať a zlepšovať životy svojich klientov a vybudovala si povesť významnej a zmysluplnej organizácie. Zaisťuje základné zdravotnícke služby, vzdelávanie najmä v oblasti záhradníctva, poľnohospodárstva a domácej zdravotnej starostlivosti, organizuje svojpomocné skupiny, spravuje peňažný fond pre deti z postihnutých rodín a organizuje potravinový program pre 15 najpostihnutejších rodín.

Zameriava sa najmä na vidiecke a znevýhodnené komunity v Údolí tisíce kopcov. v regióne KwaZulu-Natal. Táto provincia je pre svoju rozmanitosť a krásu nazývaná záhradou Južnej Afriky, bola však tiež dejiskom vojen domorodých Zulov s bielymi Burmi a Britmi. Veľká časť je dávnym domovom národa Zulov, ktorí tu vybudovali aj svoje kráľovstvo.

Na sklonku 19. storočia z neho Briti vytvorili svoj protektorát Zululand, ktorý bol neskôr začlenený do provincie Natal. Dnes ide o 2. najľudnatejší kraj v Juhoafrickej republike a jedno z celosvetových epicentier HIV/AIDS. Viac ako 40 % dospelých je HIV pozitívnych, čo je dvojnásobok aj inak vysokého národného priemeru JAR, ktorý dosahuje 19 %.

 

Výška postavy 4-5 cm.
Hmotnosť cca 5 g.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie