Lila ryža z Laosu, 500 g

Veľmi zvláštna zmes troch druhov ryže, ktorá sa po uvarení farbí do fialova a je pastvou aj pre oči. Navyše sa dá perfektne tvarovať.

Skladom (9 ks)
Kód: GE081013
4,22 € 3,77 € bez DPH 8,44 € / 1 kg
Kategória: Quinoa a ryža
Hmotnosť: 0.503 kg
Bezlepkové: ano
Bio: ne
Hmotnost: 500 g
Vegan: ano
Gepa: Fair trade garance Gepa

Veľmi zvláštna kombinácia troch druhov ryže - bielej dlhozrnnej a krátkozrnnej ryže a ryže s tmavo fialovými zrnami, ktoré ryžu po uvarení farbia do fialova. Ryža je tak pôžitkom pre svoju chuť aj vzhľad. Navyše sa dá vďaka svojim lepivým vlastnostiam aj perfektne tvarovať.

Fialová ryža je špecialitou aj v krajine svojho pôvodu a je pripravovaná hlavne na zvláštne slávnostné príležitosti. U nás sa hodí pre zvláštne kulinárske príležitosti a stane sa exotickým pútačom na slávnostnú tabuľu.

Táto špecialita je pestovaná maloroľníkmi žijúcimi v horách severne od mesta Vientiane. Roľníci sú členmi organizácie Lao Farmer's Products, ktorá im radí pri pestovaní aj predaji ich produktov a pomocou fair trade systému dosiahnuť vyššie príjmy.

Zloženie: 40% biela dlhozrnná ryža, 40% biela guľatozrnná ryža (miestna odroda ryže Kanoy), 20% fialová (lila) ryža. Môže obsahovať stopy orechov, sezamu a lepku.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu