Lapač snov z Nepálu, farebný, 26 cm

Farebný lapač snov s jedným kolesom ručne vyrobený ženami v Nepále z prvotriednej vlny. Krásna tradičná práca na pokojnejšie spanie a len sladké sny.

Položka bola vypredaná…
Vypredané
Kód: EW259080
189 € 156,20 € bez DPH 189 € / 1 ks
Kategória: Ručne robené lapače snov
Hmotnosť: 0.016 kg
Hmotnost: 16 g
Eine Welt Handel: Fair trade garance Eine Welt Handel Pirsch
Položka bola vypredaná…

Lapač snov s jedným kolesom ručne vyrobený v Nepále z rôzne farbenej vlny vybavený šnúrkou na zavesenie. Iste aj pre sny atraktívny talizman, ktorý má podľa starej indiánskej legendy moc zachytiť sny krásne a zlé naopak od spáča odohnať. Ak veríte šamanskej tradícii, zverte svoje sny do moci tohto magického amuletu a spite už len sladko.

Tento lapač snov vyrobili malé skupiny žien v Káthmandu združené do fair trade organizácie A-One. Remeselníčky pracujú s kvalitnou vlnou, ktorú samé precízne spracovávajú aj farbia a každý výrobok vždy po 3 mesiacoch obmieňajú.

Ručné práce z prírodného materiálu podľa pravidiel Fair Trade – každý kus je originál a môže sa líšiť tvarom, veľkosťou aj farbami.

Tajomný lapač snov a jeho symbolika

Lapač snov je starý indiánsky amulet na lepšie spanie, ktorý sa zavesuje voľne do miestnosti, pred okno, ku vchodu do obydlia alebo za hlavu spiaceho. Podľa starej legendy severoamerických indiánov sa zlé sny zachytia v sieti lapača a pri svitaní sú spálené prvými rannými lúčmi svetla. Tie dobré naopak skĺznu po pierku do spiaceho duše. Je krásny a je zahalený tajomstvom; aj preto sa najskôr rozšíril do celého sveta.

Mágia lapača snov spočíva v jeho symboloch, ktoré sú ukryté v každej jeho časti:

Kamienka alebo korálik v sieťke znázorňuje nás samotných, "vlastné ja" človeka. Indiáni veria, že každého človeka sa snaží nájsť dobré aj zlé sny, a že toto centrum, vlastné ja, treba chrániť. Preto šamani zostrojili lapač snov.

Kruh lapača snov predstavuje svet a vesmír okolo nás, je symbolom kolobehu života naprieč kultúrami, a tvorí aj prvú prekážku pre negatívne sily, ktoré spáča hľadajú.

Sieť s uzlíkmi chytá desivé sny a negatívne sily, chráni stred, ku ktorému sa vďaka uzlíkom a slučkám nič zlé nedostane. Indiáni totiž veria, že zlé sily, ktoré sa v sieti zachytia, zablúdia a nenájdu cestu ku kamienku, teda k človeku. Symetria siete symbolizuje harmóniu, ktorú všetci zlí duchovia neznášajú.

Pierka priviazané ku kruhu potom zachytávajú vesmírnu energiu a ďalej čistia dobré sny, ktoré nechávajú skĺznuť do duše spiaceho človeka.

Svoj význam majú aj jednotlivé farby, môžu prebúdzať pocity, podporiť myšlienky či účel, na ktorý talizman kupujete. Vnímanie farieb je ale individuálne, každý to máme trochu inak.

Lapač snov ručne vyrobený ženami vo fair trade projektu v Nepále

Organizácia A-One bola založená v roku 1993, keď sa skončila občianska vojna a politická situácia v Nepále sa upokojila. Už prvým 19 remeselníkom ponúkla zlepšenie finančnej situácie rodín pomocou férových výkupných cien a lepšieho exportu odevov a podobných výrobkov. Dnes pre A-One vyrába vlnené a plstené výrobky na 265 žien združené do malých skupín po celom Káthmandu.

Umelecké diela z vlny umožňujú nepálskym ženám z nízkych spoločenských vrstiev zlepšiť svoje postavenie a finančnú situáciu svojich rodín. Vďaka dôstojnému príjmu majú konečne možnosť myslieť aj na vzdelanie svojich detí, čo podporuje aj ponuka študijných štipendií od A-One. Ponúkať deťom študijné príležitosti je vlastne hlavným cieľom organizácie, a vďaka fair trade sa darí aj realizovať.

Surová vlna je dovážaná z Nového Zélandu a ženy ju v Nepále spracovávajú precíznymi pracovnými postupmi do širokej škály výrobkov toho najčistejšieho prevedenia. Aby obstáli na trhu, každé tri mesiace dizajn alebo štýl výrobkov obmieňajú.

Rozmery lapača snov : priemer kolesa 10,5 cm, dĺžka cca 26 cm.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu