Lapač snov z Bali, ružový, 33 cm

Stredne veľký ružový lapač snov ručne vyrobený na Bali z miestnych zdrojov. Krásna tradičná práca na pokojnejšie spanie a len sladké sny.

Položka bola vypredaná…
Dlhodobo nedostupné
Kód: MT061007
4,38 € 3,62 € bez DPH 4,38 € / 1 ks
Kategória: Ručne robené lapače snov
Hmotnosť: 0.02 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Položka bola vypredaná…

Stredne veľký lapač snov ručne vyrobený na Bali s ružovými pierkami vybavený šnúrkou a krúžkom na zavesenie. Krásny talizman, ktorý má podľa starej indiánskej legendy moc zachytiť sny krásne a zlé naopak od spáča odohnať. Ak veríte šamanskej tradícii, zverte svoje sny do moci tohto magického amuletu a spite už len sladko.

Tento lapač snov vyrobili drobní remeselníci neziskovej mimovládnej organizácie Mitra Bali Fair Trade na indonézskom ostrove Bali. Práve tu žije väčšina indonézskej hinduistickej menšiny, ale ľudia tu toto náboženstvo miešajú s tradičnou vierou, a hovorí sa tu o "balijskom hinduizme". Snáď aj preto sa tu tradične vyrábajú lapače snov, ktoré si získali meno po celom svete.

Ručné práce z prírodného materiálu podľa pravidiel Fair Trade – každý kus je originál a môže sa líšiť tvar, veľkosť i farby.

Rozmery: priemer kolesa 7,5 cm, dĺžka cca 33 cm (merané bez šnúrky na zavesenie).

Tajomný lapač snov a jeho symbolika

Lapač snov je starý indiánsky amulet na lepšie spanie, ktorý sa zavesuje voľne do miestnosti, pred okno, ku vchodu do obydlia alebo za hlavu spiaceho. Podľa starej legendy severoamerických indiánov sa zlé sny zachytia v sieti lapača a pri svitaní sú spálené prvými rannými lúčmi svetla. Tie dobré naopak skĺznu po pierku do spiaceho duše. Je krásny a je zahalený tajomstvom; aj preto sa najskôr rozšíril do celého sveta.

Mágia lapača snov spočíva v jeho symboloch, ktoré sú ukryté v každej jeho časti:

Kamienka alebo korálik v sieťke znázorňuje nás samotných, "vlastné ja" človeka. Indiáni veria, že každého človeka sa snaží nájsť dobré aj zlé sny, a že toto centrum, vlastné ja, treba chrániť. Preto šamani zostrojili lapač snov.

Kruh lapača snov predstavuje svet a vesmír okolo nás, je symbolom kolobehu života naprieč kultúrami, a tvorí aj prvú prekážku pre negatívne sily, ktoré spáča hľadajú.

Sieť s uzlíkmi chytá desivé sny a negatívne sily, chráni stred, ku ktorému sa vďaka uzlíkom a slučkám nič zlé nedostane. Indiáni totiž veria, že zlé sily, ktoré sa v sieti zachytia, zablúdia a nenájdu cestu ku kamienku, teda k človeku. Symetria siete symbolizuje harmóniu, ktorú všetci zlí duchovia neznášajú.

Pierka priviazané ku kruhu potom zachytávajú vesmírnu energiu a ďalej čistia dobré sny, ktoré nechávajú skĺznuť do duše spiaceho človeka.

Svoj význam majú aj jednotlivé farby, môžu prebúdzať pocity, podporiť myšlienky či účel, na ktorý talizman kupujete. Vnímanie farieb je ale individuálne, každý to máme trochu inak.

Lapač snov ručne vyrobený na Bali v rámci Fair Trade projektu

Cieľom Mitra Bali je pomocou Fair Trade propagovať tradičné indonézske remeslo a podporiť miestnych drobných remeselníkov v marketingu a exporte ich výrobkov do sveta. Spolupracuje približne so 100 skupinami drobných výrobcov, ktorí na ostrove čelia obchodnej izolácii, a ponúka im dôstojný a spoľahlivý príjem za ich tovar. Mitra Bali tiež otvorila projektové centrum, kde výrobcom umožňuje využiť knižnicu, navštevovať workshopy a konzultovať svoje zámery s dizajnérmi. Ľudia tak získavajú znalosti o výrobných technikách, využití ekologických surovín aj bezpečnosti výrobného procesu.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu