Kvetový med z Guatemaly, krémový, 500 g

Výnimočne vyvážený pastový med z horských kvetov Guatemaly s jemne korenenou chuťou a sladkou ovocnou vôňou s nádychom vanilky.

Vypredané
Kód: GE225851
7,20 € 6,43 € bez DPH 1,44 € / 100 g
Kategória: Medy a oleje
Hmotnosť: 0.722 kg
Bezlepkové: ano
Bio: ne
Hmotnost: 500 g
Vegan: ne
Gepa: Fair trade garance Gepa

Výnimočný krémový med s harmonicky vyváženou chuťou od potomkov slávnych Mayov z malých družstiev Chajulense Va'l AQ Quyol a Guaya'b. Snáď práve kúzlo vzdialených horských svahov Guatemaly, kde sa títo ľudia živia výrobou čistého medu, dáva vzniknúť tej jedinečnej kombinácii chuti: jemne korenená príchuť sa dopĺňa s ovocno sladkou arómou a hladkým záverom vanilky. Tento med je skvelý aj ako nátierka, pretože nesteká, pritom zostáva mäkký a vláčny a ľahko sa rozotiera.

Kvetový med z nektáru rôznych kvetov je veľmi dobre stráviteľný a obsahuje väčšie množstvo peľu. Čisto prírodný, nestrážený, krémový (pastový, pastovaný) med s neporušenými biologicky aktívnymi látkami. Pastovanie sa vykonáva iba mechanicky miešaním bez akýchkoľvek chemických prísad.

Kvetový med vyrobený v rámci fair trade projektu v Guatemale

Družstvo COPICHAJULENSE tvorí 246 členov, z ktorých 42 pestujú aj fair trade kávu a asi 10 % tvoria ženy. Družstvo sa rozhodlo prejsť na ekologické poľnohospodárstvo, ale rieši zvláštny problém: v regióne je obdobie, keď nekvitnú žiadne rastliny, o mesiac dlhší ako inde - 5 mesiacov miesto 4. Svoje včely tak musia dokrmovať dlhšie ako ostatné, a aj preto potrebujú oporu vo férových cenách fair trade systému. Za bio produkciu dostanú včelári ďalší príplatok a budú tak môcť ľahšie udržiavať miestnu krajinu v prirodzenom stave a poskytnúť svojim deťom budúcnosť v školských triedach, v ktorých sami nemali možnosť študovať.

Názov organizácie Guaya'b znamená v mayskom jazyku Popti "vzájomná pomoc" a tvorí ju 642 členov vrátane žien, z ktorých 247 je včelárov. 53 včelárov už prechádza na bio produkciu. Jedným z nich je aj Don Adalberto Monzan Morales, ktoré svoje úle v oblasti umiestnil ako prvý a pestuje tu aj kávu. Členom fair trade organizácie je 13 rokov, stará sa teraz o 50 úľov a má 6 takmer dospelých detí. "Lepšie výkupné ceny fair trade sú jedna vec, ale dôležité je, že pomocou obchodu taktiež chráni naše životné prostredie", hovorí.

Zloženie: med kvetový 100%. Med nie je vhodný pre deti do 12 mesiacov veku.

Energetická hodnota: 1284 kJ/302 kcal
Tuky: 0 g
z toho nasýtené mastné kyseliny: 0 g
Sacharidy: 75,1 g
z toho cukry: 75,1 g
Bielkoviny: 0,4 g
Soľ: 0 g

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu