Kožená záložka Púšť z Indie

Krásna záložka do knihy s ručne maľovaným motívom púšte vyrobená z luxusnej kože nappa špeciálnym postupom s využitím rastlinných tanínov.

Skladom (8 ks)
Kód: EW195913
5,18 € 4,28 € bez DPH 5,18 € / 1 ks
Kategória: Ďalšie rôzne ručne vyrábané výrobky
Hmotnosť: 0.015 kg
Eine Welt Handel: Fair trade garance Eine Welt Handel Pirsch

Výnimočná kožená záložka špičkovo spracovaná s využitím rastlinných výťažkov a ručne maľovaným motívom púšte v Indii. Koža nappa sa spracováva ako rukavičkárska useň. Výsledkom je odolná, hladká koža s mierne lesklým povrchom, ktorá sa vyznačuje mäkkosťou, hebkosťou a príjemným omakom. Prvýkrát tak bola koža spracovaná v roku 1897 a dnes sa obvykle používa na výrobu vysoko kvalitných kožených výrobkov.

Unikátne spracovanie na rastlinnej báze a ochrana kože počas obdobia dažďov v Indii robí z tejto kože jeden z najlepších materiálov, ktoré príroda ponúka. Fair trade pravidlá potom zaisťujú, že jej výrobcovia pri výrobe netrpia a môžu sa venovať kvalite svojej práce.

Poctivo zaplatená ručná práca - každý kus je originál a môže sa líšiť tvarom, veľkosťou, farbami aj samotnou kresbou.

Ručne vyrobená v Indii v rámci fair trade projektu Feather Touch

Táto luxusná kožená záložka pochádza z projektu Feather Touch z Kalkaty, ktorý založil pán NP Chowdhury. Ten stál pri zrode či spolupracoval aj s ďalšími fairtradovými projektmi ako EMA alebo TARA. Jeho hlavným záujmom bolo zlepšenie životných podmienok producentov v Indii. Keď vážne ochorel a stratil zrak, pokračoval v práci jeho syn Vivek Chowdhury, ktorý však ešte študoval a potreboval hradiť účty za liečbu svojho otca. V roku 2000 svojej chorobe bohužiaľ podľahol.

Feather Touch získala v roku 2002 vlastné vývozné povolenie a vyhla sa tak pri exporte prostredníkom a nákladom plynúcim z úradnej byrokracie. Remeselníci totiž skutočne profitujú najmä z každého vlastného exportu tovaru. O dva roky neskôr sa Feather Touch rozhodla sústrediť výhradne na kožený tovar a dnes spája asi 100 výrobcov, z ktorých 60 % tvoria ženy a ručia za najjemnejšiu prácu pri výrobe.
Pracujú v štyroch skupinách, keď dve z nich sa venujú koži "Shanti" a do kože vyrážajú a potom starostlivo ručne maľujú rôzne motívy. Ďalšia skupina vyrába vysoko kvalitné peňaženky a posledná sa špecializuje na dámske a pánske kožené tašky.

Vďaka fair trade prístupu sa výrobcovia môžu spoľahnúť okrem iného na predfinancovanie produkcie, ktorá stabilizuje inak kolísavé možnosti výroby i odbytu. Pracovná doba je 8 hodín denne a ľudia si môžu zarobiť aj prácou nadčas. Samozrejmosťou sú spravodlivé mzdy, férové pracovné podmienky a bezpečnosť pracovných postupov.
Pri výrobe remeselníci využívajú špeciálne metódy a techniky využívajúce rastlinné taníny z veľmi tvrdého dreva majestátneho stromu Quebracho colorado (názov je odvodený od španielskeho "lámač sekier) a tropické rastliny mimosa (pre schopnosť niektorých druhov pri dotyku zatvárať a sklápať svoje listy po slovensky citlivka). víziou je spracovávať kožu na čisto rastlinnom základe, počas obdobia dažďov v Indii tiež kožu ošetrujú proti zvýšenej vlhkosti.

Kto sa rozhodne pre túto kožu, vyberá si jeden z najlepších materiálov, ktoré príroda ponúka.

Rozmery: celková dĺžka záložky je 30 cm, z toho kožená časť 16 cm.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu