Kovový svietnik Červený anjel z Kolumbie, 17 cm

Krásny trblietavý svietnik v podobe anjela ručne vyrobeného z čiastočne recyklovaného kovu v Kolumbii a natretého hlavne červenou a zlatou farbou s trblietkami.

Skladom (5 ks)
Kód: GL501856
8,23 € 6,80 € bez DPH 8,23 € / 1 ks
Kategória: Ručne robené aróma lampy a vonné tyčinky
Hmotnosť: 0.1 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Globo: Fair trade garance Globo

Žiarivý svietnik na čajovú či inú menšiu sviečku v podobe červeného anjela s trblietavými zlatými krídlami a čelenkou. S viacerými ručne vyrobili z čiastočne recyklovaného kovu a ručne namaľovali drobní remeselníci v dielni Óxidos (v preklade hrdzavý) v Bogote v Kolumbii podľa princípov fair trade. Kolumbijčania sú známi svojou chuťou do života, dobrou náladou, a tiež láskou k farebným dekoráciám. Snáď preto dokážu aj svietnik spracovať takýmto pekným spôsobom. Výroba pritom vychádza z jedinečnej techniky, ktorú v Óxidos zdokonaľujú niekoľko rokov, a vďaka ktorej môžu nefarbené časti výrobku pôsobiť hrdzavo, aj keď hrdzavé samozrejme nie sú. Sviečka nie je súčasťou dodávky.

Spravodlivo zaplatená ručná práca - každý kus je jedinečný originál a líši sa kresbou, tvarom, veľkosťou aj farbami.

Rozmery: výška 17,5 cm, šírka 7,5 cm.

Ručne vyrobený v Kolumbii vo fair trade dielni Óxidos

Dielňa Óxidos navrhuje a vyrába nábytok a dekorácie z kovu s osobitou identitou a funkčnosťou. Používa čiastočne recyklovaný kov a železu dáva nový život plný farieb, ľahkosti, humoru a osobného kontaktu. Ich jedinečné ručne vyrobené kúsky zdobia súkromné domy aj pracovné priestory a vzbudzujú radosť. Pýši sa vlastnou technikou, ktorú v priebehu rokov priviedli takmer k dokonalosti. Ich výrobky tak môžu v miestach, kde nie sú farbené, pôsobiť hrdzavo (odtiaľ aj názov dielne).

Ako rodinný podnik vznikol v roku 1994 a vďaka spolupráci s fair trade odberateľmi sa čoskoro stal príbehom úspechu. Óxidos neustále rozširovala svoje podnikanie a školila mladých ľudí, až v roku 2013 zamestnával 30 ľudí, tretinu mladých vo veku 18-21 rokov, ktorí v tejto dielni získavajú toľko potrebnú kvalifikáciu a pracovné návyky. Ďalších asi 20 ľudí je napojených nepriamo.

Sociálny rozmer dielne Óxidos je príkladná. Okrem miezd a zdravotného a dôchodkového poistenia majú všetci zamestnanci nárok aj na podiel z ročného zisku spoločnosti. Tehotné ženy majú možnosť vykonávať jednoduchú prácu z domu. Tak zostávajú v spojení so spoločnosťou a naďalej sú chránení sociálnym zabezpečením. Tomuto typu pracovného pomeru tu hovoria „satelitní“.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie