Kovový svietnik Červený anjel z Kolumbie, 17 cm

Krásny trblietavý svietnik v podobe anjela ručne vyrobeného z čiastočne recyklovaného kovu v Kolumbii a natretého hlavne červenou a zlatou farbou s trblietkami.

Položka bola vypredaná…
Momentálne nedostupné
Kód: GL501856
8,23 € 6,80 € bez DPH 8,23 € / 1 ks
Kategória: Ručne robené aróma lampy a vonné tyčinky
Hmotnosť: 0.1 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Globo: Fair trade garance Globo
Položka bola vypredaná…

Žiarivý svietnik na čajovú či inú menšiu sviečku v podobe červeného anjela s trblietavými zlatými krídlami a čelenkou. S viacerými ručne vyrobili z čiastočne recyklovaného kovu a ručne namaľovali drobní remeselníci v dielni Óxidos (v preklade hrdzavý) v Bogote v Kolumbii podľa princípov fair trade. Kolumbijčania sú známi svojou chuťou do života, dobrou náladou, a tiež láskou k farebným dekoráciám. Snáď preto dokážu aj svietnik spracovať takýmto pekným spôsobom. Výroba pritom vychádza z jedinečnej techniky, ktorú v Óxidos zdokonaľujú niekoľko rokov, a vďaka ktorej môžu nefarbené časti výrobku pôsobiť hrdzavo, aj keď hrdzavé samozrejme nie sú. Sviečka nie je súčasťou dodávky.

Spravodlivo zaplatená ručná práca - každý kus je jedinečný originál a líši sa kresbou, tvarom, veľkosťou aj farbami.

Rozmery: výška 17,5 cm, šírka 7,5 cm.

Ručne vyrobený v Kolumbii vo fair trade dielni Óxidos

Dielňa Óxidos navrhuje a vyrába nábytok a dekorácie z kovu s osobitou identitou a funkčnosťou. Používa čiastočne recyklovaný kov a železu dáva nový život plný farieb, ľahkosti, humoru a osobného kontaktu. Ich jedinečné ručne vyrobené kúsky zdobia súkromné domy aj pracovné priestory a vzbudzujú radosť. Pýši sa vlastnou technikou, ktorú v priebehu rokov priviedli takmer k dokonalosti. Ich výrobky tak môžu v miestach, kde nie sú farbené, pôsobiť hrdzavo (odtiaľ aj názov dielne).

Ako rodinný podnik vznikol v roku 1994 a vďaka spolupráci s fair trade odberateľmi sa čoskoro stal príbehom úspechu. Óxidos neustále rozširovala svoje podnikanie a školila mladých ľudí, až v roku 2013 zamestnával 30 ľudí, tretinu mladých vo veku 18-21 rokov, ktorí v tejto dielni získavajú toľko potrebnú kvalifikáciu a pracovné návyky. Ďalších asi 20 ľudí je napojených nepriamo.

Sociálny rozmer dielne Óxidos je príkladná. Okrem miezd a zdravotného a dôchodkového poistenia majú všetci zamestnanci nárok aj na podiel z ročného zisku spoločnosti. Tehotné ženy majú možnosť vykonávať jednoduchú prácu z domu. Tak zostávajú v spojení so spoločnosťou a naďalej sú chránení sociálnym zabezpečením. Tomuto typu pracovného pomeru tu hovoria „satelitní“.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu