Kôš na bielizeň zo sárí z Bangladéša viacfarebný, 40 cm

Originálny ručne pletený bielizeň z Bangladéša z prírodnej kaisa trávy a vyčistených použitých tradičných sárí v rôznych farebných prevedeniach.

Položka bola vypredaná…
Momentálne nedostupné
Kód: EL520852
1 209 € 999,17 € bez DPH 1 209 € / 1 ks
Kategória: Ručne robené koše a tašky
Hmotnosť: 2.9 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
El Puente: Fair trade garance El Puente
Položka bola vypredaná…

Ručne pletený parádny kôš na bielizeň z prírodných a recyklovaných materiálov z Bangladéša. Kaisa tráva je miestna hojne dostupná tráva rastúce pozdĺž potokov a riek. Tvorí kostru a zisťuje pevnosť koša. Sárí je potom miestny tradičný odev, ktorý košu dodáva farby a chráni bielizeň vo vnútri. Kôš je stabilný, valcového tvaru s dobre padnúcim vekom a bez úch.

Každý kôš je ručne utkaný z kaisa trávy, doplnený použitými sáriovými látkami a obchodovaný podľa pravidiel fair trade. Každý kôš je tak originálnym kúskom a zároveň príspevkom k recyklácii a udržateľnosti. Sárí nemožno nosiť mnoho rokov ako odev, ale nemusí sa vyhadzovať. Obnosené sárí sa predávajú na trhoch v Dháke a tam ich nakupujú krajčírky z Prokritee. Látky vyčistia a nastrihajú na dlhé kusy, ktoré sa následne premenia na nový bielizňový kôš vo vašom domove.

Ručné práce z prírodného materiálu - každý kus je originál a vzájomne sa líšia veľkosťou, tvarom a najmä farbami. Koše sú pestro farebné a každý je ladený do inej farebnosti. Niektoré koše sú modré, iné červené, u ďalších prevláda zelená. Vyrobili malé skupiny žien v Bangladéši za spravodlivú odmenu a za férových pracovných podmienok podľa myšlienky fair trade.

Rozmery:
vonkajší priemer koša: 40 cm, výška koša bez poklopu: 50 cm, celková výška s vekom: 57 cm.

Od žien z fair trade projektu v Bangladéši

Prokritee Mennonite Central Committee je nezisková organizácia založená v roku 2001 v Dháke. Pracuje s malými podnikmi prevádzkovanými ženami v chudobných vidieckych oblastiach krajiny. Tieto ženy sú väčšinou vdovy, ktoré si práve diely príležitostiam od Prokrittee zarábajú na živobytie produkcií vlastných ručných výrobkov. Podmienkou je, aby každý výrobok zahŕňal aj prvky kultúrnej histórie Bangladéša. Organizácia je súčasťou celosvetového hnutia Fair Trade a zo zisku vytvára dôchodkový fond a rezervy na zdravotnú starostlivosť pre zapojených výrobcov.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu