Kokosová miska so strelicou, červená, 13 cm

Zaujímavá ručne robená miska z kokosového orecha z Vietnamu. Prírodný nepravidelný tvar zdobí lakované červené vnútro s obrázkom strelície kráľovskej, známej exotické rastliny.

Položka bola vypredaná…
Vypredané
Kód: EZ35925
10,41 € 8,60 € bez DPH 10,41 € / 1 ks
Kategória: Ručne robené košíky, ošítky a misky
Hmotnosť: 0.088 kg
Hmotnost: 88 g
Objem: 300 ml
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Položka bola vypredaná…

Kreatívna a nevšedná prírodná miska, ktorá je vlastne polovicou kokosového orecha. Má prirodzene nepravidelný tvar a aj jej stabilita na stole je obmedzená. Vnútro je červeno lakovaný s obrázkom strelície kráľovskej , známe exotické rastliny s kvetom podobným vtáku. Vonkajšia strana je vyhladená, ale zachovala si stopy po odstraňovaní dužiny orecha, ako je vidieť aj na fotografii. Hrany sú samozrejme zbrúsené, a misku tak môžete bez obáv zveriť aj svojim deťom (za vyliatie či vysypanie obsahu však neručíme).

Ručné práce z čisto prírodného materiálu. Každý kus je skutočným originálom a popri obrázku rastliny sa líšia najmä tvar a veľkosti misiek tak, ako sa od seba líšia aj jednotlivé kokosové orechy, z ktorých sú misky vo Vietname vyrábané. Miska pohodlne pojme 300-350 ml vody bez toho, aby pretekala.,

Rozmery: priemer cca 13 cm, výška cca 5,5 cm.

Od drobného remeselníka z Fair Trade projektu vo Vietname

Misky vyrábajú drobní vietnamskí remeselníci spolupracujúci s neziskovou organizáciou Craft Link, ktorá bola založená v roku 1996 v Hanoji. Jej ambicióznou víziou je, aby jedného dňa dostávali všetci remeselníci vo Vietname za svoj tovar spravodlivú mzdu.

Organizácia preto pomáha oživiť a propagovať tradičnú vietnamskú kultúru a remeselné zručnosti. Drobným výrobcom vypláca zodpovedajúcu odmenu podľa princípov Fair Trade, podieľa sa na marketingu a sprostredkováva prístup na zahraničné trhy s remeselným tovarom. 15 % zisku vypláca priamo výrobcom a ďalšie peniaze spätne investuje do vzdelávania remeselníkov v tradičných technikách, zvyšovania kvality výroby a otvárania nových remeselných projektov.

Craft Link v rámci konceptu Fair Trade spolupracuje so 67 skupinami remeselníkov, a zamestnáva tak viac ako 6100 šikovných ľudí. Pracuje s etnickými menšinami vo Vietname (45 %), sociálne, telesne či mentálne znevýhodnenými (25 %) a tradičnými remeselnými dedinami (30 %). Obzvlášť pozoruhodný je podiel žien, ktoré tvoria viac ako 90 % výrobcov, a 95 % z nich pôsobí v riadiacich funkciách.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu