Keramický svietnik Maska z Peru, 10 cm

Pekný keramický svietnik ručne vyrobený v Peru v podobe tácky na čajovú sviečku a masky, ktorou sa sviečka priklopí.

Skladom (3 ks)
Kód: GL240328
6,63 € 5,48 € bez DPH 6,63 € / 1 ks
Kategória: Ručne robené aróma lampy a vonné tyčinky
Hmotnosť: 0.3 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Globo: Fair trade garance Globo

Keramický svietnik v podobe masky na tácke, na ktorý sa umiestňuje čajová sviečka. Samotnou maskou sa sviečka priklápa a ponúka tak aj plnohodnotnú zadnú stranu svietnika. Ručne vyrobený svietnik z keramickej hliny v Peru.

Krásna a poctivo zaplatená fair trade ručná práca z hliny - každý kus je originál a môže sa vzájomne líšiť veľkosťou, farbami i designom

Sviečka nie je súčasťou balenia.

Rozmery: výška 9,5 cm, šírka 9,1 cm, priemer podtácku 10,4 cm.

Ručne vyrobený v malej rodinnej fair trade dielni Huasacca v Peru

Napriek tomu, že dnešné Peru bolo s hlavným mestom Cusco stredom inckej ríše, žije dnes takmer štvrtina jeho obyvateľov, najmä u vidieckej populácie, pod hranicou chudoby. Keramickú dielňu, ktorá vyrobila okrem iného aj tento svietnik, založili 4 bratia Huasaccovi na okraji peruánskej Limy, kam rodina musela utiecť počas občianskej vojny v 80. rokoch z oblasti Ayacucho. Práve tu totiž v roku 1980 začal boj teroristická organizácia Svetlá cesta (španielsky Sendero Luminoso), ktorou padli za obeť celej dediny poľnohospodárov. Jej vodca Guzmán bol zadržaný až v roku 1992 a ešte v roku 2015 peruánska armáda zachránila na jednej farme 39 ľudí z mnohoročného zajatia.

Podobne ako ďalší utečenci sa aj rodina Huasaccas vo svojom novom domove snažila živiť tradičnými ručnými prácami. Predajom svojho tovaru prostredníctvom spravodlivého obchodu fair trade vytvára stabilný príjem pre šesť rodín a umožňuje svojim deťom získať dobré vzdelanie. V priebehu rokov tiež členovia rodiny významne prispeli k zlepšeniu kvality života vo svojej štvrti a medzi provizórnymi chatrčami z vlnitého plechu postavili skutočné domčeky a nakoniec aj budovu spoločnej keramickej dielne.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu