Jutové darčekové vrecko červené, 9x12 cm

Ručne tkané jutové vrecko s bavlneným zakončením a šnúrkou z Bangladéša. Šikovné vrecko na drobnosti z prírodného materiálu.

Položka bola vypredaná…
Momentálne nedostupné
Kód: EL475602
1,80 € 1,49 € bez DPH 1,80 € / 1 ks
Kategória: Ďalšie rôzne ručne vyrábané výrobky
Hmotnosť: 0.013 kg
Hmotnost: 13 g
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
El Puente: Fair trade garance El Puente
Položka bola vypredaná…

Fair Trade ručne tkané šikovné vrecko na darčeky a drobnosti od žien z Bangladéša. Vrecko je ručne vyrobené z červeno farbenej juty a bavlny v prírodnej farbe, opatrené šnúrkou na sťahovanie.

Fair Trade ručná práca - každý kus je originál a môže sa líšiť veľkosť, tvar aj farba.

Ručne šitý v Bangladéši v rámci Fair Trade projektu

Ručne stretli krajčírky organizácie CORR - The Jute Works, ktorá podporuje ženské družstvá v Bangladéši už od roku 1973. Práve na začiatku 70. rokov takéto prvé družstvá zakladali vojnové vdovy a ženy, ktorých rodiny sa stali obeťami veľkej katastrofy v roku 1970. CORR - The Jute Works vytvorila kontakty medzi družstvami a obchodnými organizáciami, zabezpečila spravodlivé mzdy podľa pravidiel Fair Trade a poskytla družstvám žien finančnú a administratívnu podporu.

Dnes s ňou spolupracuje asi 6 500 žien z viac ako 200 družstiev po celej krajine. Družstvá sú už najviac samostatné v produkcii aj účtovníctve, ale pravidelné návštevy zamestnancov organizácie CORR - The Jute Works zaisťujúce školenie ďalej rozvíja schopnosti a zručnosti žien a ich uplatnenie sa na trhu av spoločnosti.

Rozmery: šírka 9 cm, výška 12 cm.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu