Hrnček Abeni s levom, farebný, 400 ml

Krásny ručne maľovaný hrnček v afrických farbách s levom z Južnej Afriky. Originálna ručná práca na až 400 ml nápoja vhodná aj do mikrovlnnej rúry a umývačky riadu.

Položka bola vypredaná…
Vypredané
Kód: EZ50182
36,35 € 30,04 € bez DPH 36,35 € / 1 ks
Kategória: Fair trade umelecká keramika
Hmotnosť: 0.263 kg
Hmotnost: 263 g
Objem: 400 ml
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
Položka bola vypredaná…

Krásny keramický hrnček so svetlo zelenou glazúrou vo vnútri a ručne maľovaným levom a ďalším zdobením zvonku. Zozadu je hrnček tmavo modrý so zdobením. Maľba je skutočne plastická a zaujme na prvý pohľad. Kreslila pani Florence z organizácie Isuna v Juhoafrickej republike. Každý výrobok je ručne podpísaný a má visačku s menom a fotografiou autora.

Ručné práce, ktorá má úroveň aj hodnotu. Keramika je vypálená pri 1200 ° C a spĺňa najvyššie kvalitatívne a bezpečnostné štandardy.

Každý kus je jedinečný originál s unikátnym príbehom; môže sa tak drobne líšiť veľkosť, kresba aj farby ako život sám. Hrnček pojme 400 ml nápoja, môžete ho umývať v umývačke riadu aj používať v mikrovlnnej rúre.

Spoločnosť Isuna bola založená v roku 2002 a hlavným cieľom je vytvárať a zachovať pracovné miesta pre umelecky nadaných ľudí z černošskej štvrti Kapského Mesta. Prostredníctvom výroby kvalitných výrobkov a ich predaja v Juhoafrickej republike i zahraničí bojuje proti vysokej kriminalite, chudobe a hladu v regióne, kde najmä černošská mládež trpí nezamestnanosťou nad 50 %, v niektorých oblastiach až 70 %.

Zaisťuje spravodlivé mzdy podľa princípov Fair Trade, organizuje tvorivé workshopy v okolí Kapského Mesta a podporuje nadáciu Hope v boji proti šíreniu vírusu HIV/AIDS. Dnes zamestnáva desať mužov a štyri ženy vo veku 25-52 rokov, ktorých hlavnou úlohou je návrh a ručná výroba kvalitnej a krásnej keramiky s umeleckou hodnotou.

Rozmery: výška 11 cm, horný vonkajší priemer 9,1 cm, vonkajší priemer dna 5,7 cm.
Objem: 400 ml.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu