Horčica s medom Protea z JAR, 235 g

Originálna juhoafrická jemná Fair Trade horčica s medom z rastlín Protea má nevšednú chuť a je vhodná najmä k údeninám, syrom či do šalátov.

Položka bola vypredaná…
Momentálne nedostupné
Kód: EL302649
5,12 € 4,57 € bez DPH 2,18 € / 100 g
Kategória: Horčica, omáčky a pasty
Hmotnosť: 0.396 kg
Bezlepkové: ano
Bio: ne
Hmotnost: 235 g
Vegan: ne
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
El Puente: Fair trade garance El Puente
Položka bola vypredaná…

Táto originálna horčica pochádza priamo z Južnej Afriky od Fair Trade družstva Turqle Trading a Khoisan, sídliacej v Kapskom meste, a prináša skutočnú chuť Afriky. Med, ktorý robí horčicu tak jemnú, pochádza z rastlín Protea. Skupiny strieborných stromov či kríkov, ktoré rastú na suchých až vyprahnutých pôdach. Ich výrazné kvety dorastajú do veľkosti až 20 cm. King-Protea je dokonca národnou kvetinou Juhoafrickej republiky. Zatiaľ čo Protea sú stále zelené rastliny, horčica je jednoročná rastlina, ktorá pochádza z Malej Ázie. Je známych viac ako 40 druhov horčice, na výrobu horčice sú ale hlavné len 2 odrody: miernejšia žltá a ostrejšia hnedá horčica. V ponúkanej dobrote nájdete obe tieto odrody spolu so spomínaným medom.

Zloženie: vínny ocot, voda, cukrový sirup, med (12 %), horčičný prášok, mletá žltá horčica, mletá hnedá horčica, celé semená hnedej horčice, soľ, kurkuma, korenie, antioxidant oxid siričitý a draslík. Neobsahuje lepok a laktózu.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu