Hlinený betlehem z Peru, 7 postáv, 4,5 cm

Úsporný keramický betlehem ručne vyrobený v Peru so 7 postavami Svätej rodiny a zvierat.

Skladom (3 ks)
Kód: EL512956
24,05 € 19,88 € bez DPH 24,05 € / 1 ks
Kategória: Fair trade betlehemy
Hmotnosť: 0.11 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
El Puente: Fair trade garance El Puente

Malý, ale o to skladnejší keramický betlehem, ktorý sa zmestí aj pod malý vianočný stromček či na iné miesta s obmedzeným priestorom. Zahŕňa celkom 7 postáv - Svätú rodinu, kravku, oslíka a dve ovečky - ktoré si môžete rozmiestniť podľa svojho uváženia a zakaždým inak. Ručne vyrobený v Peru z hliny (keramiky).

Ručné práce - každý kus je jedinečný originál a líši sa kresbou, tvarom, veľkosťou aj farbami.

Výška ľudských postáv je cca 4,5 cm.

Ručne vyrobená v Peru v rámci Fair Trade projektu CIAP

Napriek tomu, že dnešné Peru bolo s hlavným mestom Cusco stredom inckej ríše, žije dnes takmer štvrtina jeho obyvateľov pod hranicou národnej chudoby. Obzvlášť chudobná je vidiecka populácia, ktorá sa venuje najmä poľnohospodárstvu. A práve s týmito znevýhodnenými producentmi pracuje projekt CIAP (Central Interregional de Artesanos del Perú), ktorého predchodca AIP (Artesania Intercomunal del Perú) bol založený už v roku 1983.
Výrobky sú vyvážané špeciálne založenou organizáciou Intercrafts Peru Sac (založená 2002), ktorú tvorí približne 10 zamestnancov. Do projektu je však zapojených viac ako 300 rodín z 20 rôznych komunít, 70 % tvoria ženy, väčšinou z oblastí Puno, Ayacucho, Arequipa, Piura a Lima.
Cieľom projektu je ukončiť závislosť na vykorisťujúcich priekupníkoch, otvoriť nové trhy, zachovať identitu miestnych ľudí a ich kultúru a zlepšiť príjmy remeselníkov. Dôležité rozhodnutia sa prijímajú spoločne na výročnom valnom zhromaždení, na ktorom sa zúčastňujú dvaja zástupcovia z každej skupiny výrobcov podľa pravidiel Fair Trade. Okrem školenia, výcviku, účtovníckej podpory a pod. ponúka projekt CIAP svojim členom aj mikro úvery na rozjazd a zlepšenie ich produkcie.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie