Hlinený betlehem z Peru, 7 postáv, 4,5 cm

Úsporný keramický betlehem ručne vyrobený v Peru so 7 postavami Svätej rodiny a zvierat.

Položka bola vypredaná…
Momentálne nedostupné
Kód: EL512956
24,05 € 19,88 € bez DPH 24,05 € / 1 ks
Kategória: Fair trade betlehemy
Hmotnosť: 0.11 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
El Puente: Fair trade garance El Puente
Položka bola vypredaná…

Malý, ale o to skladnejší keramický betlehem, ktorý sa zmestí aj pod malý vianočný stromček či na iné miesta s obmedzeným priestorom. Zahŕňa celkom 7 postáv - Svätú rodinu, kravku, oslíka a dve ovečky - ktoré si môžete rozmiestniť podľa svojho uváženia a zakaždým inak. Ručne vyrobený v Peru z hliny (keramiky).

Ručné práce - každý kus je jedinečný originál a líši sa kresbou, tvarom, veľkosťou aj farbami.

Výška ľudských postáv je cca 4,5 cm.

Ručne vyrobená v Peru v rámci Fair Trade projektu CIAP

Napriek tomu, že dnešné Peru bolo s hlavným mestom Cusco stredom inckej ríše, žije dnes takmer štvrtina jeho obyvateľov pod hranicou národnej chudoby. Obzvlášť chudobná je vidiecka populácia, ktorá sa venuje najmä poľnohospodárstvu. A práve s týmito znevýhodnenými producentmi pracuje projekt CIAP (Central Interregional de Artesanos del Perú), ktorého predchodca AIP (Artesania Intercomunal del Perú) bol založený už v roku 1983.
Výrobky sú vyvážané špeciálne založenou organizáciou Intercrafts Peru Sac (založená 2002), ktorú tvorí približne 10 zamestnancov. Do projektu je však zapojených viac ako 300 rodín z 20 rôznych komunít, 70 % tvoria ženy, väčšinou z oblastí Puno, Ayacucho, Arequipa, Piura a Lima.
Cieľom projektu je ukončiť závislosť na vykorisťujúcich priekupníkoch, otvoriť nové trhy, zachovať identitu miestnych ľudí a ich kultúru a zlepšiť príjmy remeselníkov. Dôležité rozhodnutia sa prijímajú spoločne na výročnom valnom zhromaždení, na ktorom sa zúčastňujú dvaja zástupcovia z každej skupiny výrobcov podľa pravidiel Fair Trade. Okrem školenia, výcviku, účtovníckej podpory a pod. ponúka projekt CIAP svojim členom aj mikro úvery na rozjazd a zlepšenie ich produkcie.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu