Hlinený anjelik z Peru, 5,5 cm

Krásny ručne robený keramický anjel odetý v modrej je obľúbeným darčekom nielen na Vianoce. Ako anjela strážneho, kedy žiadny nie je ako druhý, ho môžete darovať blízkym kedykoľvek.

Položka bola vypredaná…
Momentálne nedostupné
Kód: EL444028
6,67 € 5,51 € bez DPH 6,67 € / 1 ks
Kategória: Ďalšie rôzne ručne vyrábané výrobky
Hmotnosť: 0.037 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
El Puente: Fair trade garance El Puente
Položka bola vypredaná…

Krásna postava anjela nabitého pozitívnou energiou a odetého v modrom tradične ručne vyrába v Peru. Žiadny taký keramický anjel tak nie je ako druhý, a vy tak získate originálny darček pre svojich blízkych. Môže ísť o anjela spojeného s narodením Krista rovnako, ako o anjela strážneho, ktorého potrebujeme po celý rok.

Ručné práce - každý kus je jedinečný originál a líši sa kresbou, tvarom, veľkosťou aj farbami.

Výška anjela je cca 5,5 cm.

Ručne vyrobená v Peru v rámci Fair Trade projektu CIAP

Napriek tomu, že dnešné Peru bolo s hlavným mestom Cusco stredom inckej ríše, žije dnes takmer štvrtina jeho obyvateľov pod hranicou národnej chudoby. Obzvlášť chudobná je vidiecka populácia, ktorá sa venuje najmä poľnohospodárstvu. A práve s týmito znevýhodnenými producentmi pracuje projekt CIAP (Central Interregional de Artesanos del Perú), ktorého predchodca AIP (Artesania Intercomunal del Perú) bol založený už v roku 1983.
Výrobky sú vyvážané špeciálne založenou organizáciou Intercrafts Peru Sac (založená 2002), ktorú tvorí približne 10 zamestnancov. Do projektu je však zapojených viac ako 300 rodín z 20 rôznych komunít, 70 % tvoria ženy, väčšinou z oblastí Puno, Ayacucho, Arequipa, Piura a Lima.
Cieľom projektu je ukončiť závislosť na vykorisťujúcich priekupníkoch, otvoriť nové trhy, zachovať identitu miestnych ľudí a ich kultúru a zlepšiť príjmy remeselníkov. Dôležité rozhodnutia sa prijímajú spoločne na výročnom valnom zhromaždení, na ktorom sa zúčastňujú dvaja zástupcovia z každej skupiny výrobcov podľa pravidiel Fair Trade. Okrem školenia, výcviku, účtovníckej podpory a pod. ponúka projekt CIAP svojim členom aj mikro úvery na rozjazd a zlepšenie ich produkcie.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie