Guľôčkové pero mozaikové z Indie

Krásne guľôčkové pero s farbami v pestrej mozaike s viečkom a modrou náplňou. Vyrobené v Indii podľa pravidiel fair trade.

Skladom (>10 ks)
Kód: EL438577
2,69 € 2,22 € bez DPH 2,69 € / 1 ks
Kategória: Ručne robená srdiečka, hračky a perá
Hmotnosť: 0.021 kg
Hmotnost: 21 g
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
El Puente: Fair trade garance El Puente

Krásne farebné guľôčkové pero s viečkom a modrou náplňou. Jednotlivé farebné kúsky sú poskladané nepravidelne do mozaiky po celom povrchu pera.

Ručne vyrobené v Indii v rámci Fair Trade projektu ASHA

Organizácia ASHA Handicrafts Association bola založená v roku 1975 ako nezisková, sociálna a environmentálna spoločnosť av rovnakom roku získala vývoznú licenciu a začala budovať sieť výrobcov fair trade na podporu znevýhodnených výrobcov. Prvou skupinou boli rezbári, ale súčasne Asha spolu s ďalšími organizáciami usporiadala niekoľko workshopov a školení pre sociálne znevýhodnených a zdravotne postihnutých remeselníkov a dnes pracuje s viac ako 50 skupinami výrobcov po celej Indii. Viac ako 800 výrobcov tak dnes vyrába tovar z dreva, železa, papierovej hmoty, kameňa i striebra, vzniká bižutéria aj pohľadnice, ženy šijú a tkajú. Remeselné techniky a zručnosti sa odovzdávajú z generácie na generáciu. Osobitná pozornosť je venovaná slobodným ženám, vdovám a ženám bez vzdelania, rovnako ako malomocným. Ostatne v sanskrte znamená "asha" "nádej".

Asha všetky zisky investuje späť do podpory ľudí a ponúka tak pozoruhodne bohatý program: remeselníci dostávajú spravodlivú odmenu za svoje fair trade tovary, podporu na lekársku starostlivosť a vzdelávanie svojich detí, môžu využiť drobné pôžičky na otvorenie a vybavenie svojich dielní, poradenstvo a školenia. Deti môžu čerpať študijné štipendiá a vzdelávať sa v témach ako tuberkulóza, AIDS, antikoncepcia či zneužívanie drog.

Dĺžka: 12 cm.
Hmotnosť: 21 g.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu