Guľatá kabelka z palmového lístia z Madagaskaru, modrá

Krásna originálna kabelka v prírodnej a modrej farbe s magnetickým zatváraním a dlhým koženým remienkom, ktorý si nastavíte podľa svojich potrieb. Ručne upletená na Madagaskare.

Skladom (2 ks)
Kód: GL530108
28,47 € 23,53 € bez DPH 28,47 € / 1 ks
Kategória: Ručne robené koše a tašky
Hmotnosť: 0.375 kg
Globo: Fair trade garance Globo
WFTO: Garance World Fair Trade Organization

Nádherná okrúhla kabelka v prírodnej farbe s modrým vzorom ručne upletená z palmového lístia na Madagaskare. Kabelka je prirodzená, vyrobená z prírodného materiálu, pevná a ľahká zároveň. Jej okrúhly tvar je originálny, krásny a praktický zároveň. Zmestí sa do nej totiž viac, než by ste čakali. Vnútri nájdete všitú bavlnenú tkaninu opäť v prírodnej farbe, ktorá chráni obsah tašky, a celú kabelku ľahko zavrite na magnet. Vďaka obmedzenému otváraniu len na jednej strane ju vždy budete mať po ruke a zároveň veci len tak nevypadnú von. Dizajn dopĺňa dlhý úzky kožený remienok cez rameno s nastaviteľnou dĺžkou pomocou známeho kovového patentu.

Parádna a decentná okrúhla kabelka z palmového lístia, ktorá sa vám bude hodiť pri najrôznejších príležitostiach nielen v lete.   Ľudia v dielni Liana Creation blízko Antananariva na Madagaskare šijú rôzne farebné tašky a košíky už viac ako 15 rokov pod vedením nášho partnera Bakoly Ramanitra. Základným materiálom ich tašiek a košov sú vlákna a listy palmy rafia (raffia), ktorá v tejto oblasti prirodzene rastie. Rod raphia zahŕňa 20 druhov rovníkovej Afriky, tropickej Ameriky a Madagaskaru vrátane palmy Raphia regalis , ktorá má vôbec najdlhšie listy zo všetkých rastlín sveta (až 25 metrov).

Výrobky z tohto palmového lístia sú ľahké a napriek tomu odolné a pevné. Farmári palmové listy najskôr máčia a obmývajú v dedinách okolo Antananariva v rieke. Potom ich zafarbia prírodnými farbami a sušia. Farby sú testované, aby bola istota, že neškodí životnému prostrediu. Štruktúra tejto krásnej kabelky je upletená z prírodných listov a stebiel, ktoré sú následne obmotané ďalšími listami a modro farbenými listami, ktoré tvoria najrôznejšie nádherné vzory.

Poctivo zaplatená ručná práca z prírodného materiálu - každý kus je originál a vzájomne sa líšia veľkosťou, tvarom, farbami i vzorom pletenia.

Rozmery cca: vonkajší priemer 21 cm, hĺbka 11 cm, výška remienka až 60 cm (pri využití poslednej predvŕtanej dierky).
Hmotnosť cca 375 g.

Ručne vyrobená taška na Madagaskare v rámci Fair Trade projektu

V dielni Liana Creation v Masindray (asi 15 km východne od Antananariva) pracuje 30 žien a 12 mužov na stály úväzok a dostávajú mzdu, ktorá vysoko prevyšuje madagaskarskú minimálnu mzdu a kryje aj zdravotné a dôchodkové poistenie. V dielni tiež každý deň dostávajú jedlo za výhodnejšiu cenu a zamestnanci s deťmi sa tešia zvláštnej podpore, ktorá rodine umožňuje posielať deti do školy. V závislosti od situácie hradí Liana Creation časť registračných poplatkov a poskytuje dotáciu na školné. Každé dieťa potom pri nástupe do školy dostáva tašku so školskými potrebami a školskú uniformu.

Pre zakladateľov projektu Bakoly Ramanitra znamená spravodlivý obchod fair trade:

  1. Trvalo udržateľný obchod, ktorého aktéri sa dohodli na zákaze otroctva a vykorisťujúcom detskú prácu a rovnakého prístupu k ženám aj mužom.
  2. Podporu ekologického využívania miestnych surovín a udržateľné hospodárenie s prírodnými zdrojmi.
  3. Zachovanie a podpora tradičných remesiel.
  4. Dobré obchodné vzťahy založené na dôvere a transparentnosti.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu