Guľatá kabelka z palmového lístia z Madagaskaru, antracitová

Krásna originálna kabelka v prírodnej a antracitovej farbe s magnetickým zatváraním a dlhým koženým remienkom, ktorý si nastavíte podľa svojich potrieb. Ručne upletená na Madagaskare.

Skladom (2 ks)
Kód: GL530122
28,47 € 23,53 € bez DPH 28,47 € / 1 ks
Kategória: Ručne robené koše a tašky
Hmotnosť: 0.375 kg
Globo: Fair trade garance Globo
WFTO: Garance World Fair Trade Organization

Nádherná okrúhla kabelka v prírodnej farbe s antracitovým vzorom ručne upletená z palmového lístia na Madagaskare. Kabelka je prirodzená, vyrobená z prírodného materiálu, pevná a ľahká zároveň. Jej okrúhly tvar je originálny, krásny a praktický zároveň. Zmestí sa do nej totiž viac, než by ste čakali. Vnútri nájdete všitú bavlnenú tkaninu opäť v prírodnej farbe, ktorá chráni obsah tašky, a celú kabelku ľahko zatvorte na magnet. Vďaka obmedzenému otváraniu len na jednej strane ju vždy budete mať po ruke a zároveň veci len tak nevypadnú von. Dizajn dopĺňa dlhý úzky kožený remienok cez rameno s nastaviteľnou dĺžkou pomocou známeho kovového patentu.

Parádna a decentná okrúhla kabelka z palmového lístia, ktorá sa vám bude hodiť pri najrôznejších príležitostiach nielen v lete.   Ľudia v dielni Liana Creation blízko Antananariva na Madagaskare šijú rôzne farebné tašky a košíky už viac ako 15 rokov pod vedením nášho partnera Bakoly Ramanitra. Základným materiálom ich tašiek a košov sú vlákna a listy palmy rafia (raffia), ktorá v tejto oblasti prirodzene rastie. Rod raphia zahŕňa 20 druhov rovníkovej Afriky, tropickej Ameriky a Madagaskaru vrátane palmy Raphia regalis , ktorá má vôbec najdlhšie listy zo všetkých rastlín sveta (až 25 metrov).

Výrobky z tohto palmového lístia sú ľahké a napriek tomu odolné a pevné. Farmári palmové listy najskôr máčia a obmývajú v dedinách okolo Antananariva v rieke. Potom ich zafarbia prírodnými farbami a sušia. Farby sú testované, aby bola istota, že neškodí životnému prostrediu. Štruktúra tejto krásnej kabelky je upletená z prírodných listov a stebiel, ktoré sú následne obmotané ďalšími listami a antracitovo farbenými listami, ktoré tvoria najrôznejšie nádherné vzory.

Poctivo zaplatená ručná práca z prírodného materiálu - každý kus je originál a vzájomne sa líšia veľkosťou, tvarom, farbami i vzorom pletenia.

Rozmery cca: vonkajší priemer 21 cm, hĺbka 11 cm, výška remienka až 60 cm (pri využití poslednej predvŕtanej dierky).
Hmotnosť cca 375 g.

Ručne vyrobená taška na Madagaskare v rámci Fair Trade projektu

V dielni Liana Creation v Masindray (asi 15 km východne od Antananariva) pracuje 30 žien a 12 mužov na stály úväzok a dostávajú mzdu, ktorá vysoko prevyšuje madagaskarskú minimálnu mzdu a kryje aj zdravotné a dôchodkové poistenie. V dielni tiež každý deň dostávajú jedlo za výhodnejšiu cenu a zamestnanci s deťmi sa tešia zvláštnej podpore, ktorá rodine umožňuje posielať deti do školy. V závislosti od situácie hradí Liana Creation časť registračných poplatkov a poskytuje dotáciu na školné. Každé dieťa potom pri nástupe do školy dostáva tašku so školskými potrebami a školskú uniformu.

Pre zakladateľov projektu Bakoly Ramanitra znamená spravodlivý obchod fair trade:

  1. Trvalo udržateľný obchod, ktorého aktéri sa dohodli na zákaze otroctva a vykorisťujúcom detskú prácu a rovnakého prístupu k ženám aj mužom.
  2. Podporu ekologického využívania miestnych surovín a udržateľné hospodárenie s prírodnými zdrojmi.
  3. Zachovanie a podpora tradičných remesiel.
  4. Dobré obchodné vzťahy založené na dôvere a transparentnosti.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie