Figúrka so srdcom v náručí z mastenca z Kene, 8 cm

Symbolická postava s červeným srdcom v náručí ručne vyrezaná z mastenca v Keni je krásnym darčekom pre radosť alebo k láskyplným príležitostiam.

Skladom (1 ks)
Kód: EL460073
11,20 € 9,26 € bez DPH 11,20 € / 1 ks
Kategória: Ďalšie rôzne ručne vyrábané výrobky
Hmotnosť: 0.24 kg
WFTO: Garance World Fair Trade Organization
El Puente: Fair trade garance El Puente
Fair trade figurka se srdcem v náručí z mastku z Keni, 8 cm
Tip

Abstraktná postavička s červeným srdcom v náručí ručne vyrezaná a kreslená v Keni podľa pravidiel fair trade v dedine Tabaka. Krásny darček na príležitosti ako je sv. Valentín, zásnuby, svadba, pôrod alebo krstiny, či len tak pre radosť vašich blízkych.

Na výrobu sa používa mastenec, najmäkší minerál na stupnici tvrdosti. Umenie jeho spracovania sa v rodinách remeselníkov odovzdáva z generácie na generáciu a prebieha výlučne ručne, od ťažby kameňa až po rezbárstvo a maľbu. Muži kameň ťaží, ženy sú potom zodpovedné za jemnú finálnu prácu.

Tento mastenec sa ťaží v oblasti Kisii a jeho rôzne farby, kresby a zrnitosti dodávajú každému kusu výrobku charakteristický vzhľad. Žilkovanie, škvrny či meniaca sa farba sa stanú viditeľnými až počas spracovania, a každý výrobok je tak unikátny už len použitým kusom kameňa.

Fair Trade ručné práce z prírodného materiálu - každý kus je originál a vzájomne sa líšia veľkosťou, tvarmi, farbami aj kresbou kameňa.

Približné rozmery: výška 8,5 cm, šírka 4,7 cm, hĺbka 5,5 cm.
Hmotnosť: cca 185 g.

Ručne vyrezaná v Keni v rámci Fair Trade projektu

Sošku vyrobili drobní remeselníci spolupracujúci s organizáciou Undugu Fair Trade limited (Undugu FTL) v Keni, ktorá podporuje rodinné podniky, družstvá, malé skupiny aj jednotlivcov v prístupe na medzinárodný trh, marketing i poctivom remesle samotnom. Jej cieľom je pomocou vzdelávania, informácií a fair trade zlepšiť miestne pracovné podmienky, sociálnu situáciu, zdravie a bezpečnosť práce.
Undugu spolupracuje s približne 300 výrobcami z mastenca a asi 500 ďalšími remeselníkmi, ktorí pletú košikárske výrobky zo sisalu a palmových listov a vyrezávajú z dreva. Zapojení výrobcovia môžu využiť platbu vopred na pokrytie nákladov, a sú tak v tomto smere nezávislí na bankových či úžerníckych pôžičkách.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu